Galeria Domek

Pogoda w tym roku nam dopisuje więc korzystamy ile możemy z zabaw na świeżym powietrzu.

Co jest cięższe? Co jest lżejsze? To częste pytania, które zadają dzieci w przedszkolu. Zakupiliśmy do grupy cztery wagi, które złożył nam tata Adasia i dzieci od razu przystąpiły do zabaw badawczych z wykorzystaniem odważników i wag.

Dużo uśmiechu, a mało złości, Jak najmniej smutków, a wiele radości, Długich wakacji i moc słodyczy, Tego Ci dzisiaj każdy z Naszej grupy życzy!!!

Jak co roku dzieci wzięły udział w akcji zbierania liści kasztanowca na naszym placu przedszkolnym. Dostaliśmy z Urzędu jednorazowe rękawiczki, duże worki na liście i przystąpiliśmy do działania. Towarzyszyło nam dużo uśmiechu i zabawy, bo przedszkolaki lubią dbać o przyrodę!!!

Pewnego Jesiennego popołudnia w naszej grupie odbył się Bal Piżamowy. Dzieci przyniosły z domu poduszeczki, pluszaki i piżamy. Pierwszym punktem naszego balu był teatr cieni pt. : "W Królestwie Króla Karmelka". Dzieci wykonywały smaczne i zdrowe deserki, urządziliśmy pokaz mody piżamowej, dyskotekę, bitwę na poduszki i wiele innych konkursów.

W warzywno- owocowym tygodniu dzieci przyniosły z domu Swoje Świeżaki, które uatrakcyjniły Nasze zajęcia. Dzieci wzięły udział w rytmiczno- ruchowych zajęciach z ich pluszakami oraz w zajęciach dotyczących orientacji w schemacie ciała.

W Naszej grupie odbył się konkurs plastyczny pt.: "Piękna Nasza Polska Cała". Dzieci wraz z rodzicami zaskoczyły Nas swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Otrzymaliśmy 20 prac konkursowych!!! Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Teatrzyk Kamishibai o Wiśle, odwiedziny w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach to główne punkty naszych zajęć dotyczących Naszej Ojczyzny. Mimo wielu wątpliwości zainteresowanie dzieci postawami patriotycznymi, sprawami ojczyzny i polskimi tradycjami powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bowiem ważna wiedza w życiu każdego polaka, bez względu na wiek. W podstawie programowej wychowania przedszkolnego można wyczytać, że naczelnym celem wychowania przedszkolnego jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz o kształtowanie jego osobowości, między innymi poprzez zajęcia z edukacji patriotycznej. Są one bardzo istotne w kształtowaniu jego światopoglądu i tożsamości.

Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki. Wszystkiego najlepszego dla Nadii życzą koleżanki, koledzy i panie z grupy ;)

Pewnego wrześniowego dnia dzieci do zabawy wykorzystały kolorowe guziki. Co można z nimi zrobić? To połączenie matematyki, rozwijania wyobraźni, tworzenia ciekawych kompozycji. Każdy mógł wykazać się własnymi pomysłami i stworzyć własny obrazek na białym dywaniku,

17 września dzieci wzięły udział w zajęciach w ramach "Misji Robotyki"- nauki podstaw programowania z wykorzystaniem klocków lego. Nauka programowania rozwija logiczne myślenie i kreatywność, pobudzanie dzieci do poszukiwania rozwiązań stawianych im zadań oraz umożliwia dzieciom odniesienia sukcesu poprzez samodzielne wykonanie zadania. Zajęcia z wykorzystaniem klocków lego stanowią dla dzieci dodatkowy walor i zachęcają je do aktywnego uczestnictwa. Zajęcia z programowania mają na celu budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej dziecka.

18 września udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Medycyny i Farmacji w Białymstoku. Dzieci wykonały gipsowe odlewu Pałacu Branickich oraz zwiedzały: starą aptekę, gabinet stomatologiczny, szpital polowy, gabinet okulistyczny. Poznały także Oskara- przyjaznego Kościotrupa, który przypominał im, że trzeba się uczyć ;) Na wycieczkę poszliśmy pieszo- dopisała Nam piękna pogoda;)

Niech Ci słonko ciepło gra, Niech Twój uśmiech długo trwa, Nie trać swej wesołej minki, dziś są Twoje urodzinki;)!!!!

Saszka, Hania i Nadia wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Białymstoku pt.: "Moja piękna Ojczyzna". Wykonały starannie, estetycznie i pomysłowo swoje prace dzięki czemu zajęły : Saszka- miejsce I, Hania- miejsce II, Nadia- miejsce III. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

"Pod Skrzydłami Orła Białego" to hasło pod którym w tym roku reprezentanci grupy wzięli udział w obchodach Dnia Przedszkolaka na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Legendę o "Lechu, Czechu i Prusie" przeczytał dzieciom Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Dzieci oglądały tańce regionalne oraz śpiewały Pieśni Patriotyczne.

Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece na ulicy Ciepłej. W związku z obchodami w tym roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości zajęciach dotyczyły symboli narodowych. Dzieci przypomniały wygląd flagi, Godła Polski, wspólnie śpiewaliśmy hymn i pieśni patriotyczne. Na koniec zajęć dzieci wykonały kotyliony w barwach narodowych.

Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków. Zdrowia, szczęścia i słodyczy dla Pawełka każdy z grupy życzy!!!

W "tygodniu owocowym" dzieci uczyły się budowy jabłka, gruszki i śliwki. Po rozkrojeniu owoców przyglądaliśmy się z jakich elementów składają się te owoce. Pomocne okazały się lupy, które dodatkowo uatrakcyjniły zajęcia.