Galeria Misiów

"Misie" na wycieczce w Pacowaej Chacie

27. czerwca udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Pacowej Chaty w pobliżu Krypna. To malowniczo położone miejsce, gdzie zamiast szumu pędzących aut słychać było odgłosy, krów, koni czy bociani klekot. W gospodarstwie agroturystycznym czekały na nas różne atrakcje. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dawno temu robiono pranie, maglowanie i prasowanie, co dla naszych przedszkolaków okazało się niezwykle atrakcyjnym zajęciem. Dzieci własnoręcznie wykonały podpłomyki, które smakowały wybornie. Odwiedziliśmy też muzeum w wiejskim domu, gdzie można było ujrzeć dawne sprzęty i elementy dekoracyjne. Na koniec każdy z apatytem zjadł smaczną kiełbaskę z ogniska. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Za nami sportowa środa. Było trochę gimnastyki, trochę rywalizacji, ale przede wszystkim duuuuużo świetnej zabawy! Rozpoczęliśmy od zabaw zapobiegających płaskostopiu z serii „Tańczące stopy” autorstwa S. Reichel. Następnie nasze małe stópki doznały masażyku dzięki chodzeniu po specjalnych jeżykach korekcyjnych. Ćwiczyliśmy też skoczność przeskakując obunóż przeszkody. Nie każdemu to się udawało. Doskonaliliśmy celność i zręczność poprzez rzucanie obręczy na pachołki, co było bardzo trudnym zadaniem. Prawdziwą atrakcją okazała się taśma do zabaw grupowych. Próbowaliśmy ją rozerwać lub chociaż porozciągać rękoma i nogami, ale się nie udało. Na koniec zorganizowaliśmy wyścigi w parach na żyrafkach. Wtedy to w każdym maluchu obudził się prawdziwy duch rywalizacji i kibicowania. Emocje sięgały zenitu i słychać nas było w całym przedszkolu.

Truskawki liczymy, truskawki lepimy

We wtorek 13. czerwca byliśmy pochłonięci przeliczaniem truskawek. Robiliśmy to niezwykle dokładanie, gdyż musieliśmy nakarmić dwa truskawkowe potwory, które to jednym razem chciały jeść truskawki małe, a innym duże. Kiedy już potwory się nasyciły przystąpiliśmy do innego zadania - każdy "Miś" ulepił sobie własną śliczną truskaweczkę z masy solnej.

"Misie" na festynie

6. czerwca 2017 odbył się coroczny festyn rodzinny, na którym bawiły się nasze przedszkolaki wraz ze swoimi mamusiami, tatusiami, rodzeństwem, a także babciami, dziadkami, ciociami i wujkami. Imprezę rozpoczął cyrk Focus: zabawny klaun oraz jego utalentowana asystentka. Zaraz po nich wystąpiły starsze dzieci z koła tanecznego, odbyło się karaoke i wspólne zabawy przy muzyce prowadzone przez panią Weronikę – naszą instruktorkę zumby. Poza tym na festynie nie zabrakło całej masy innych atrakcji: było malowanie twarzy dla dzieci, dmuchane zamki, trampolina, wata cukrowa, a także baloniki w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dzieci i dorośli mieli okazję obejrzeć wóz strażacki oraz policyjny radiowóz. W „Fotobudce” można było pstryknąć zabawne zdjęcie w śmiesznym przebraniu. Rodzice mogli zrobić swoim pociechom piracką czapkę. Dla zgłodniałych był smaczny bigos, wszystkie dzieci miały kupony, które wymieniały na owocowe lody. Można też było kupić po promocyjnej cenie zdrowe, vegańskie burgery. Atmosfera na festynie była przyjazna i radosna, przepełniona dziecięcym śmiechem, a całej imprezie sprzyjała piękna pogoda.

„Misie” malują kolorową kredą

W piątek 02. czerwca przedszkolaki upiększyły plac przedszkolny swoimi oryginalnymi malunkami. Dzieci miały dużo frajdy i radości mogąc malować kolorową kredą po niemalże nieograniczonej powierzchni.

Wariacje malarskie w plenerze na folii

Na Dzień Dziecka maluchy miały okazję oddać się pełnemu szaleństwu z pędzlami w dłoniach. Przedszkolaki z zaangażowaniem malowały farbami plakatowymi na folii spożywczej zawieszonej pomiędzy drzewami. Jak się później okazało kolorowe farbki znalazły się nie tylko na folii, ale trzymajmy się tego, iż "ubrudzone dzieci to szczęśliwe dzieci"! ;)

„Dzieci Dzieciom” na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grup: „Misie”, „Motylki” oraz „Biedronki” zaprezentowały krótkie przedstawienia. Nasza grupa wystąpiła z inscenizacją wiersza Jana Brzechwy „Do biedronki przyszedł żuk”. W tytułowe role wcielili się Weronisia i Bartuś, narratorem był Krystianek, a muchomora zagrał Kubuś. Młodym aktorom gratulujemy odwagi oraz przepięknej dykcji.

Program "Porcja Pozytywnej Energii" w "Misiach"

W maju w naszej grupie realizowaliśmy ogólnopolski program „Porcja Pozytywnej Energii”, którego celem było kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Autorami programu są specjaliści ds. żywienia: dr Patrycja Szachta i Łukasz Sieńczewski. Przedszkolaki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, nazywały znajdujące się w niej produkty żywnościowe, a następnie w grupach układały piramidy z obrazków. Dzieci wysłuchały też bajki o smoku, który źle się odżywiał, a potem miały za zadanie wykleić brzuch smoka zdrowego lub chorego właściwymi obrazkami z gazetek reklamowych. Chętne dzieci wykonały marchewki z rolek po papierze i bibuły.

Dzień Mamy i Taty w "Misiach"

26. maja w maluszkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym wyjątkowym dniu dzieci zaprezentowały swoim rodzicom część artystyczną, która wypadła rewelacyjnie. Maluszki głośno śpiewały piosenki, z przejęciem recytowały wiersze oraz pięknie zatańczyły. Zaśpiewały też dla Mam i Tatusiów gromkie „Sto lat”, a potem wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki i tulipany. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Była to impreza pełna radości, wzruszeń oraz dumy.

"Misie" na spektaklu w Akademii Teatralnej

22 maja „Misie” udały się na swoją pierwszą przedszkolną wycieczkę. Dzieci spod przedszkola zabrał wielki autokar, co stanowiło pierwszą niesamowitą atrakcję. Celem naszej podróży była Akademia Teatralna przy ulicy Sienkiewicza, gdzie, w Teatrze Szkolnym, obejrzeliśmy spektakl pt. „Kiedy urodziłam się po raz pierwszy”. Była to historia zagrana prostymi, miękkimi lalkami i opowiedziana bez użycia słów, jedynie za pomocą gestów. Nasze maluszki z zachwytem śledziły każdy ruch na scenie. Było to dla dzieci atrakcyjne przeżycie.

Wesołe zabawy na powietrzu

Gdy słoneczko ciepło grzeje, każdy mały Miś szaleje. Skacze, biega lub się kręci, bo ma do zabawy chęci! :)

Misie obchodzą Święto Niezapominajki

15. maja to w naszym przedszkolu bardzo ważny dzień, tego dnia bowiem obchodzone jest Święto Niezapominajki. Jest to święto przyrody i jej miłośników, a także święto naszego przedszkola i wszystkich, którzy do niego uczęszczają (zarówno małych jak i nieco większych). W ten szczególny, słoneczny dzień wszystkie grupy spotkały się na placu przedszkolnym, gdzie do wspólnych zabaw i konkursów zapraszali bociek Klekotek oraz żabka Rechotka. Uroczystość była udana i bardzo radosna.

Zajęcia prowadzone przez mamę Weronisi Rębacz

27. kwietnia odwiedziła nas mamusia Weroniki - pani Anita Rębacz, która jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Pani Anita przeprowadziła w naszej grupie bardzo ciekawe zajęcia dotyczące ptaków powracających na wiosnę do Polski. Dzieci wysłuchały bajeczki, brały udział w atrakcyjnych zabawach muzyczno-ruchowych, a na koniec każdy wykleił z gotowych elementów swojego bociana. Było to dla naszych maluchów nowe, intrygujące doświadczenie. Pragniemy serdecznie podziękować pani Anicie za poświęcony dla nas czas i pogratulować wspaniałych pomysłów.

Wizyta Pani Kasi z Książnicy Podlaskiej

20. kwietnia do naszej grupy zawitał miły gość – pani Kasia, która jest kierownikiem oddziału Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego przy ulicy Ciepłej. Pani Kasia przyniosła ze sobą całą torbę książek dla dzieci. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich czytanych przez panią Kasię tekstów. Były to książeczki rozwijające słownictwo, wyobraźnię oraz umiejętność rozpoznawania stanów emocjonalnych. Bardzo dziękujemy pani Kasi za przyjemnie spędzony czas i zapraszamy rodziców do poczytania naszym dzieciom bajeczek.

Zabawy Fundamentalne - "Gdzie jest oko?"

Podczas zabawy pt. „Gdzie jest oko?” dzieci miały możliwość rozwijać orientację w schemacie własnego ciała. Najpierw odrysowaliśmy na dużym papierze naszą Agatkę. Później dzieci mówiły, czego brakuje na naszym schemacie (oczy, nos, włosy, uszy). Zwróciliśmy uwagę na takie szczegóły jak brwi, rzęsy oraz paznokcie. Następnie maluszki nazywały i wskazywały określone części ciała na naszej „Agatce” i na sobie. Dzieci utrwaliły znane im już części ciała, ale również poznały nowe takie jak: bark, udo, łydka, czy nawet pięta Achillesa. Nazwaliśmy też kolejno wszystkie palce u dłoni. Zachęcamy do podobnych zabaw w domu.

Konkurs podsumowujący Zabawy Fundamentalne "Satysfakcję mam, z dzieckiem bawię się sam"

Drodzy Rodzice "Misiów"! Gorąco zachęcamy Was do udziału w konkursie "Satysfakcję mam, z dzieckiem bawię się sam". Jest to konkurs podsumowujący Zabawy Fundamentalne. Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji ilustrującej wykorzystanie Zabaw Fundamentalnych Waszych dzieci w domu. Prezentacja może mieć formę albumu, kroniki lub pamiętnika ze zdjęciami i króciutkimi opisami. Prace należy przynosić do grupy "Misie". Na Wasze dzieła czekamy do 05. maja.

Konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców  pt."Wielkanocna potrawa"

W ramach realizacji projektu grantowego "Klub Chrup Chrup" w grupach: "Misie" i "Biedronki" mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie fotograficznym dla dzieci i rodziców pt. "Wielkanocna potrawa" Celem konkursu jest: kultywowanie tradycji kulinarnych związanych z obchodami świąt Wielkanocnych, czerpanie radości z zabawy z dzieckiem, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości oraz rozbudzenie zainteresowań kulinarnych. Konkurs polega na wspólnym (dziecko i rodzic) przyrządzeniu potrawy wielkanocnej i zrobieniu jej zdjęcia formatu 10x15 cm. Zdjęcie oraz przepis wykonanej potrawy należy dostarczyć do 21 kwietnia do grupy "Misie" lub "Biedronki"

Zabawy Fundamentalne - "Dmuchanki"

Zabawą Fundamentalną w tym tygodniu są „Dmuchanki”. Jest to zabawa rozwijająca inteligencję ruchową oraz wizualno-przestrzenną. Ponadto wszelkiego rodzaju ćwiczenia oddechowe poszerzają pojemność płuc, wzmacniają mięśnie biorące udział w oddychaniu, wyrabiają tor oddechu przeponowego. Prawidłowe oddychanie jest czynnością fizjologiczną bardzo ważną dla poprawnego mówienia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego. W „Dmuchanki” można bawić się dmuchając na gorącą zupę, szybę, paski papieru lub gazety, w wiatraczki, w gwizdki, można też zdmuchiwać płomień świecy, czy nadmuchiwać balony. My w przedszkolu dmuchaliśmy na kolorowe piórka i styropianowe piłeczki. Robiliśmy też bańki mydlane i rozdmuchiwaliśmy kleksy rozwodnionej farbki plakatowej. Aby uatrakcyjnić zabawę wykorzystaliśmy kolorowe słomki do napojów.

Misie na Konkursie Piosenki o Zdrowiu

24. marca w naszym przedszkolu odbył się wewnętrzny konkurs piosenki o zdrowiu. Grupę maluszków godnie reprezentowali Bartuś i Weronisia, którzy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Smaczne warzywa”.

Przyszła wiosna do niedźwiedzia

Dzisiaj tuz po śniadaniu braliśmy udział w śpiewaniu! Śpiewała wiosna wesoła, niedźwiadek i mała pszczoła, dzwoneczek grać nie przestawał, bębenek burzę udawał. Wiosna wokoło chodziła, misia śpiącego budziła, nadleciała pszczoła – bzycząca, wesoła, – wtedy właśnie stał się cud – nasz niedźwiadek krzyknął: „Miód!”

A tulipan śpi!

Na dzisiejszych zajęciach dzieci inscenizowały wiersz D. Gellner „Śpioch tulipan”. Przy okazji zabawy w małych aktorów maluszki dowiedziały się czego rośliny potrzebują aby rosnąć, troszkę potańczyły i wykonały śliczne tulipanki.

Zabawy Fundamentalne - "Rodzinne rysowanie w rytmie cha cha"

Dzisiejsza zabawa fundamentalna była dla naszych dzieciaczków zupełnie nowym doświadczeniem. "Rodzinne rysowanie w rytmie cha cha" - to zabawa zawierająca elementy Edukacji Przez Ruch Doroty Dziamskiej. Rozwija ona integrację sensoryczną i przygotowuje małe rączki do podjęcia nauki pisania. Dzisiaj maluszki stojąc przy stolikach rysowały zieloną kredką pionowe kreski w rytm muzyki. Na przerwę w muzyce dzieci musiały przesunąć się o jedno miejsce. Uznaliśmy, iż zielone kreseczki to wiosenna trawka, nakleiliśmy więc na niej kolorowe kwiaty i powstała wiosenna łąka.

 "Małpka mówi"

Zabawy fundamentalne. Zabawy rozwijające mowę i zasób słownictwa pt.: "Małpka mówi"

AKADEMIA AQUAFRESH

Zdrowe ząbki mam gdy o nie dbam - Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków -AKADEMIA AQUAFRESH.

"Gry z woreczkami fasoli"

Zabawy fundamentalne. Zabawy przygotowujące do nauki czytania i pisania pt.: "Gry z woreczkami fasoli".`

Mise grają na bum bum rurkach

W piątek 10.03.2017 maluszki poznały nietypowy, nowatorski instrument muzyczny – bum bum rurki. Była świetna zabawa, radość tworzenia i trochę hałasu.

"Kwiatki Kasi"

Do szeregu ciekawych zabaw zainspirował nas wiersz P. Siewiery-Kozłowskiej pt . „Kwiatki Kasi”. Na początku maluszki zapoznały się z wyglądem i nazwami wiosennych kwiatków, takich jak: tulipan, bratek, żonkil i stokrotka. Później przeliczały je posługując się liczebnikami głównymi oraz porządkowymi, a potem szukały pasujących do szablonów kwiatków cieni. Na koniec każdy pomalował farbami swojego tulipana, dzisiaj tulipany te ozdabiają naszą salę.

Marcowe chmurki - ćwiczenia oddechowe

Marcowe chmurki fruwają, kiedy dzieci w nie dmuchają. Lecą tu i lecą tam, jak nie wierzysz zobacz sam.

Misie sadzą cebulę

Zabawy Fundamentalne - "Nawlekanie makaronu"

W ramach Zabaw Fundamentalnych nawlekaliśmy makaron typu "rurki" na sznurówki. To świetne ćwiczenie dla małych paluszków - rozwija małą motorykę i sprawności manualne dzieci. Jak się okazało - wcale nie jest łatwo zrobić takie makaronowe korale.

W piątek po południu w "Misiach"

Po leżakowaniu bawimy się wesoło, zabawek i kolegów mamy mnóstwo wkoło. Śpiewamy i tańczymy, skaczemy bądź lepimy, możemy też malować lub wiersze recytować.

Zaczarowany stolik

"Zaczarowany stolik" to zabawy dydaktyczne rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Dają dzieciom dużo radości i budują ich odporność emocjonalną.

Misie poznają pory roku

W tym tygodniu maluszki poznawały pory roku, a przy okazji doskonaliły umiejętność przeliczania, rozwiązywały zagadki, nauczyły się wierszyka i wykonały niezwykle czasochłonne prace plastyczne.

Misie na rytmice

Na rytmice w przedszkolu jest bardzo wesoło, raz skaczemy, raz śpiewamy, raz tańczymy wkoło. Pani Sylwia na pianinie gra wesołe dźwięki, a nam nogi same chodzą w rytmie tej piosenki.

Zabawy Fundamentalne - Kręgle

Jak co poniedziałek zapraszamy do kolejnej zabawy fundamentalnej. Tym razem proponujemy „Kręgle”. Do zabawy można wykorzystać gotowe kręgle dostępne w sklepach lub plastikowe butelki, które powinny być w około jednej czwartej wypełnione wodą. A za piłkę równie dobrze może posłużyć… np. mandarynka!

Spotkanie z pracownikami Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

W piątek 17. stycznia nasze przedszkole odwiedzili pracownicy schroniska dla zwierząt. Dwie sympatyczne panie serdecznie podziękowały dzieciom za przyniesione przez Was, drodzy Rodzice, pokarmy, kocyki, smycze, miseczki i zabawki dla czworonogich podopiecznych schroniska. Panie opowiedziały też o smutnym losie piesków, które nie mają domów i miłości swoich właścicieli. Dzieci zapoznały się również z obowiązkami posiadacza psa. A my wraz z pracownikami schroniska zachęcamy do adaptowania czworonogów.

Misie i "Fabryka czekolady"

Po Balu Czekoladowo-Serduszkowym dzieci udały się na słodki deser.

Walentynki! Święto Chłopca i Dziewczynki - 14 luty 2017r.

Coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego jest także obchodzone w Naszym Przedszkolu. Na Optymistycznym Balu Serduszkowo - Czekoladowym bawiły się swietnie wszytskie przedszkolaki.

Spotkanie z Panią Pielęgniarką

W związku z omawianą w tym tygodniu tematyką dotyczącą zdrowia i higieny, naszą grupę odwiedziła mama Laury – Pani Joasia Dmitruk, która jest pielęgniarką. Pani Asia przygotowała dzieciom niezwykle interesujące, pouczające i pełne niespodzianek zajęcia, podczas których każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo. Przedszkolaki dowiedziały się jak chronić się przed wirusami, Pani Asia mierzyła chętnym dzieciom temperaturę, robiła opatrunki, „zakładała” wenflony i opowiadała o swojej odpowiedzialnej pracy. To były bardzo przyjemne zajęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Joasi za pełen profesjonalizm oraz poświęcony dla nas czas!

Zabawa matematyczna - "Wesoła kostka"

Zabawa z kostką do gry to wielka frajda i wielkie wyzwanie. Najpierw dzieci przeliczały ilość wyrzuconych oczek na kostce, potem wyszukiwały odpowiedni kartonik z taką samą liczbą oczek, a następnie miały za zadanie ustawić określoną ilość past do zębów. Niełatwe, a jednak wspólnymi siłami daliśmy radę.

Zabawa matematyczna - "Ząbki"

Uczymy się przeliczać i z każdym dniem idzie nam coraz lepiej. Tym razem ćwiczyliśmy przeliczanie na ząbkach (z papieru oczywiście).

Zdrowie i higiena

„Misie” wiedzą już w jaki sposób dbać o zdrowie i higienę. Podczas ubiegłego tygodnia dzieci dowiedziały się m.in. że mycie dłoni jest niezwykle ważne dla zdrowia ich organizmów. Dużo uwagi poświęciliśmy higienie jamy ustnej, wiemy jak prawidłowo myć zęby i które potrawy najbardziej im szkodzą. Nasze przedszkolaki będą też pamiętać, aby nie bać się lekarza, gdy choroba się przydarza.

Muzyczne sandały Pędzącej Strzały - audycja muzyczna (09.02.2017)

Podczas dzisiejszej audycji dzieci wraz z Indianką Pędzącą Strzałą poznały muzykę country.

Zabawy Fundamentalne - Zgadywanki z zamkniętymi oczami

„Zgadywanki z zamkniętymi oczami” – to zabawa fundamentalna na ten tydzień. Polega ona na rozpoznawaniu przez dzieci potraw, dźwięków czy charakterystycznych przedmiotów za pomocą zmysłów: smaku, węchu, dotyku oraz słuchu. Dziś w przedszkolu maluszki z wielką radością rozpoznawały po smaku, dotyku i węchu przeróżne owoce. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie, a odgadywanie owoców szło im rewelacyjnie.

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

W grupie „Misie” oraz „Biedronki” realizowany jest ogólnopolski program „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, mający na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Każde zgłoszone do projektu przedszkole wybiera swojego misia, nadaje mu imię i zakłada „Dziennik podróży”. Z takim dziennikiem misie wyruszają w drogę, odwiedzając kolejno różne przedszkola, gdzie pluszakom, a przy okazji i dzieciom, czytane są wybrane utwory literackie. Nasz miś nazywa się Trufelek, od kilkunastu dni jest w podróży, a my z niecierpliwością czekamy aż powróci do naszego przedszkola.

Zabawy Fundamentalne - "W lustrzanym odbiciu"

Zabawa Fundamentalna na ten tydzień to "W lustrzanym odbiciu". Zabawa ta kształtuje m. in inteligencję matematyczną i wizualno-przestrzenną, a także stanowi pierwsze dla wielu maluszków spotkanie ze zjawiskiem symetrii. Zabawa ta rozwija wyobraźnię dzieci, a ponadto sprawia im mnóstwo radości poprzez możliwość malowania farbami. Zapraszamy po szczegółowy opis do naszego Banku Zabaw Fundamentalnych i życzymy kolorowej zabawy.

Zabawy Fundamentalne - "Własny labirynt"

W tym tygodniu rozpoczęliśmy realizację programu „Zabawy Fundamentalne” autorstwa Colin Rose i Gordon Dryden. Celem programu jest osiągnięcie harmonijnego i wszechstronnego rozwoju dziecka, jak również ujednolicenie działań nauczycieli i rodziców. Pierwszą zabawą proponowaną przez autorów programu jest „Własny labirynt” – niezwykle prosta, dająca dzieciom wiele radości i satysfakcji zabawa rozwijająca inteligencję wizualno-przestrzenną. Zachęcamy gorąco do konstruowania własnych tuneli w Waszych domach oraz czerpania radości ze wspólnej zabawy.

Dzień Babci i Dziadka w Misiach - 20.01.2017

20. stycznia 2017 "Misie" miały przyjemność zaprosić do swojej sali wyjątkowych gości, a mianowicie - Babcie oraz Dziadków. Z okazji ich święta maluszki zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce. Dziadkowie żwawo bawili się z dziećmi przy przedszkolnych przebojach. Po części artystycznej dzieci panie Anie przedstawiły teatrzyk kukiełkowy pt. "O Babci, Dziadku i Wilku z przypadku", a potem miał miejsce słodki poczęstunek. Uroczystość była radosna i bardzo udana.

Misie na Balu Karnawałowym - 12.01.2017

Mnóstwo dzisiaj śmiechów, tańców, bo dziś jest bal przebierańców. Podskakują małe nóżki, tańczą pszczółki oraz wróżki, policjanci i żołnierze, czarownice i rycerze. Wszystkie dzieci roześmiane dzisiaj są poprzebierane. Jest i nasz Mikołaj Święty, który przywiózł nam prezenty.

Świąteczny obiad

Misie ubierają choinkę

12. grudnia przedszkolaki z grupy "Misie" udekorowały choinkę. Dzięki tej pięknej tradycji od razu ogarnął nas radosny, świąteczny nastrój. Teraz tylko czekamy aż Święty Mikołaj zostawi nam pod nią prezenciki.

Zajęcia literacko - językowe z autorką ksiązek dla dzieci Katarzyną Janowicz-Timofiejew

25. listopada naszą grupę odwiedził miły gość: pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew, która jest autorką wierszyków dla najmłodszych. Pani Kasia poprowadziła z dziećmi interesujące zajęcia literacko-językowe. Każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z autografem autorki.

Dzień Pluszowego Misia

Te puchate i mięciutkie, i te duże i malutkie, i te stare i te nowe, wszystkie misie są wyjątkowe! 24. listopada pluszowe misie przybyły do naszego przedszkola razem z ich właścicielami, aby wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Była to niezwykle radosna uroczystość. Dzieci i ich pluszowi przyjaciele bawili się razem podczas wesołych tańców, śpiewów, zabaw muzyczno-ruchowych i konkursów. Każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek w postaci słodkiego misia Lubisia. Dzień Misia dostarczył dzieciom dużo radości i uśmiechu.

Pasowanie na Przedszkolaka - 23.11.2016

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po części artystycznej wszystkie maluchy zostały pasowane na przedszkolaka przez panią Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka. Dzieci otrzymały birety oraz pamiątkowe dyplomy i baloniki. Potem odbył się wesoły konkurs wiedzy o przedszkolu dla rodziców. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen ogromnych emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Jak się ubrać na jesienny spacer?

Wszystkie dzieci w małych „Misiach” wiedzą dobrze już od dzisiaj jak ubierać się wypada, gdy na dworze deszczyk pada.

Deszcz do zabaw nas zaprasza

Choć na dworze pada deszcz, choć na dworze szaro jest, my się wcale nie smucimy, bo wesoło się bawimy. Deszcz do zabaw nas zaprasza, więc się bawi grupa nasza: dzieci chmurki układają, krople deszczu przeliczają, w mig zagadki rozwiązują, doświadczenia wykonują i zgadują czyja głowa się za parasolem chowa.

Zabawy z woreczkami

Frajda dla każdego smyka to jest nasza gimnastyka. Z woreczkami się bawimy: raz na głowach je nosimy, raz rzucamy i łapiemy albo je przeskakujemy, raz wrzucamy do koszyka, a nam przy tym gra muzyka.

WIERSZOWANKI- RYMOWAKI- warsztaty z tekstami dla dzieci - 25.10.2016 r

Dziś Misie gościły " Podróżniczkę", która zabrała je do Wierszykowa, Bajkowic i Rymowanki.

Misie na Balu Owocowo-Warzywnym

19. października w naszym przedszkolu odbył się Optymistyczny Bal Owocowo-Warzywny. Przedszkolaki wesoło bawiły się podczas wspólnych zabaw, tańców i konkursów. Były rzuty ziemniakami do koszyka, nawijanie marchewek na patyczki, wyścig z pomidorem na talerzu, picie soku jabłkowego przez słomkę, zbieranie śliwek do koszyczków, zagadki smakowe oraz dotykowe, a także quiz wiedzy o warzywach i owocach. Każda grupa zaprezentowała piosenkę o darach z sadu lub ogrodu. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie!

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

Owoce są źródłem cennych witamin, dlatego w przedszkolu zachęcamy dzieci do ich spożywania. Dlatego dziś, 19. września, przedszkolaki z grupy „Misie” własnoręcznie przygotowały owocowe szaszłyki. Dzieci małymi zwinnymi rączkami sprytnie nadziewały kawałki owoców na patyczki. Szaszłyki wyszły przepysznie, co potwierdził fakt, iż przekąski szybciutko znikały w brzuszkach dzieci.

Wesołe zabawy na powietrzu

Dziś na placu się bawimy, bardzo bawić się lubimy, na podwórku jest wesoło, bo atrakcji mnóstwo wkoło!

Pierwszy spacer

8 września przedszkolaki z grupy Misie wybrały się na swój pierwszy wspólny spacer. Wraz z wężem przewodnikiem dzieci zwiedziły najbliższe otoczenie przedszkola. Podczas spacerku dopisywały i humorki i pogoda.

Optymistyczne urodzinki "Misiów"

Naszym kochanym małym solenizantom życzymy zdrówka, spełnienia marzeń oraz dzieciństwa pełnego radości. Pani Ania, pani Ania, pani Agnieszka i pani Bożenka :)