Galeria Motylków

Zabawy z balonami

Pewnego pochmurnego deszczowego poranka nasz Franio przyniósł do przedszkola baloniki dla dzieci. Ten drobny gest od razu przełamał szarą jesienną aurę. Podczas wesołych zabaw w naszej sali zrobiło się kolorowo i radośnie. Dziękujemy mamie Franka za baloniki!

Inscenizajaca wiersza "Rzepka"

W piątek 13. października bawiliśmy się w aktorów. „Sztuka”, którą kilkakrotnie wystawialiśmy to znany wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Było dużo śmiechu i doskonałej zabawy. Ćwiczyliśmy też mowę ciała oraz prawidłową artykulację.

"Motylki" na placu zabaw

Kiedy deszcz nie pada i słoneczko świeci, lubią na podwórku pobawić się dzieci. A na naszym placu jest miło, wesoło, dzieci roześmiane hasają wokoło. Jedni kasztany na trawie zbierają, inni grzebią w piasku, inni się ganiają. Wszyscy są w bardzo dobrym humorze, kiedy tak mogą bawić się na dworze.

Jesienne zabawy w "Motylkach"

Dary pani jesieni zainspirowały nas do przeróżnych zabaw. Rozpoznawaliśmy za pomocą zmysłu dotyku jesienne skarby takie jak: szyszki, orzechy, liście, kasztany i żołędzie. Oglądaliśmy jesienne liście, określaliśmy ich kolory, ciężar, zapach, obserwowaliśmy jak opadają na dywan. Wykonaliśmy również ilustrację ruchową piosenki „Kolorowe listki”. Liści użyliśmy także do wykonania pracy plastycznej techniką frottage. Pomogliśmy zrobić zapasy wiewiórce przeliczając jej orzeszki oraz podając je do dziupli na długiej drewnianej łyżce. Jesień to wspaniała pora roku!

"Zaczarowane kółeczka"

W bieżącym roku szkolnym w grupie „Motylki” realizowany będzie autorski program koła origami „Zaczarowane kółeczka”. Jego celem jest między innymi rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci oraz rozwijanie sprawności manualnych podczas składania papierowych kółek na różne sposoby. Pierwsze zajęcia koła już za nami. Wykonaliśmy przepiękne muchomorki. Praca nad nimi sprawiła nam dużo radości i dała powód do satysfakcji. Już nie możemy doczekać się następnego czarowania z kolorowych kółeczek.

Ważny numer 112

Umiejętność wzywania pomocy do potrzebujących jest niezwykle ważna – o tym nie trzeba przekonywać nikogo. Dlatego też w naszej grupie zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci uczyły się jak telefonicznie powiadomić o zdarzeniu odpowiednie służby. Poprzez zabawę, gdzie troje dzieci odgrywało różne role społeczne, przedszkolaki wybierały na telefonie (prowizorycznym oczywiście) numer 112, przedstawiały się, podawały miejsce pobytu i mówiły dlaczego dzwonią. Była to pouczająca lekcja i przede wszystkim świetna zabawa.

Wycieczka na skrzyżowanie

„Motylki” poznały zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez. Zanim jednak wyruszyliśmy na prawdziwe skrzyżowanie, ćwiczyliśmy przechodzenie po przejściu dla pieszych w naszej sali. Przedszkolaki znakomicie poradziły sobie z przemierzaniem jezdni – zarówno tej zaimprowizowanej, jak i tej prawdziwej.

Bezpieczna droga do przedszkola

W ramach omawianej tematyki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Motylki” uczestniczyły w szeregu przeróżnych zabaw. Zapoznaliśmy się z wyglądem sygnalizatora świetlnego oraz znaczeniem kolorów jego świateł. Bawiliśmy się wesołe w zabawy muzyczno-ruchowe „Stój – jedź”, „Myjnia samochodowa”, „Samochody i autobusy”, „Auto w trasie”. Podczas zajęć umuzykalniających wygrywaliśmy rytm na bębenkach do piosenki „Samochody”. Wybrane znaki drogowe pozwoliły nam utrwalić wiadomości o podstawowych figurach geometrycznych.

Motylki na Festynie Jesiennym

19. września "Motylki" wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem oraz innymi naszymi przedszkolakami i ich najbliższymi bawili się razem na festynie jesiennym. Dzieci i dorośli obejrzeli spektakl w wykonaniu grupy Arlekin, a potem wspólnie uczestniczyli w różnych zabawach integracyjnych przy muzyce. Panie kucharki częstowały wszystkich chętnych przepysznym warzywnym leczo. Na festynie było ciepło, słonecznie i radośnie.