Galeria Motylków

Motylkowe zabawy- 21.06.2017r.

W ramach zajęć dydaktycznych nasze Motylki przeliczały elementy zbiorów, tworzyły ciekawe kompozycje przestrzenne i grupowały klocki według tych samych cech. Zabawa byłą udana :).

Biedroneczki są w kropeczki- 08.06.2017r.

W ubiegłym tygodniu gościła u nas łąka :). Zdajemy sobie sprawę z tego, że temat poruszany jest zazwyczaj w maju, jednak u nas maj był bardzo pracowitym miesiącem i nie dalibyśmy rady zrealizować wszystkich planów. Dlatego dzisiaj razem z Motylkami postanowiliśmy przenieść się na "dywanową łąkę" pełną owadów. Podczas gdy Pani Ania czytała opowiadanie A. Sójki "Niespodzianka biedronki" dzieci miały za zadanie odnaleźć rozłożone na dywanowej łące owady występujące w wierszu. Lila ujawniła swoje czarodziejskie moce w grze "Motylkowe domino". Oprócz gier i zabaw ruchowych Motylki na wcześniej pomalowanych przez siebie biedronkach przeliczały, dodawały i odejmowały, ile kropeczek ma biedroneczka. Dzień zaliczamy do udanych :).

Mały, duży, dobrze wie... Chcesz być zdrowym, ruszaj się ! 26.05.2017 r.

„Ach gimnastyka ważna sprawa, la nas wszystkich to zabawa, ręce górę w przód i w bok, skłon do przodu, przysiad, skok”.

Dzień Dziecka w Motylkach - Motylki odkrywają jak powstaje piasek księżycowy!!!

Z okazji Dnia Dziecka sprawdzaliśmy z Motylkami co robić, gdy nie można pobawić się w piaskownicy w lepienie babek? Stworzyć piasek księżycowy :)! I to w dodatku z dwóch składników: mąki ziemniaczanej i odżywki do włosów!. Zabawa na długie godziny! A dodatkowo piasek można zamknąć w pudełku i schować „na później”. Ale była fajna zabawa :)

Porcja pozytywnej energii MOTYLKI 8-12.05.2017 r

Na początku maja w „Motylkach” zrealizowany został program edukacji zdrowotnej „Porcja Pozytywnej Energii”. Celem Programu Porcja Pozytywnej Energii jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.

ŚWIĘTO OPTYMIZMU- 10.05.2017 r

Dnia 10.05.2017r. w naszym przedszkolu obchodzone było Ogólnopolskie Święto Optymizmu. W „Motylkach” święto to obchodzone było w atmosferze radości i życzliwości, jak przystało na prawdziwych optymistów. Z samego rana Motylki zaśpiewały optymistyczny hymn. Potem z optymistyczną wróżką panią Anią śpiewały tęczowe piosenki, odgadywały zagadki i szukały skarbu, którym były optymistyczne kuleczki w kolorach tęczy. A na koniec postanowiliśmy zrobić doświadczenie i sprawdzić czy uda się zrobić kolorową tęczę z cukierków. Zainspirowani doświadczeniem postanowiliśmy stworzyć paluszkami naszą własną tęczę :) .

UCZYMY SIĘ

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Kolorowe wulkany 18.04.2017 r.

Jak my lubimy eksperymenty! Dziś razem z „Motylkami” bawiliśmy się w małych chemików. Nasz eksperyment składał się z wody i wybuchów czyli pełni szczęścia . Na początku przygotowaliśmy: - 4 szklanki; - wodę; - kolorową bibułę; - ocet; - 1 opak. sody oczyszczonej. Trzy szklanki umieściliśmy na tacce, do której wpadać będzie nasza „wulkaniczna lawa”. Zaczęliśmy od barwienia. W trzech szklankach umieszczamy kawałek kolorowej bibuły: żółtej, niebieskiej i zielonej; dolewamy wodę i czekamy, aż zmieni barwę. Następnie do każdej z tych szklanek dolewamy trochę octu. W czwartej szklance mieszamy wodę z sodą oczyszczoną. I tu właśnie sprawdzamy nasze zmysły węchu. Na koniec gotową miksturę (woda+soda) dolewamy kolejno do zabarwionej wody. Efekt jak widać jest niesamowity . Dzieci świetnie się bawili przy tym eksperymencie. Eksperyment zaliczamy do udanych :)

Eksperymenty z jajem - 12.04.2017r.

Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy poeksperymentować z jajami .Szukaliśmy odpowiedzi czy uda się przecisnąć jajko przez wąską szyjkę butelki albo w jaki sposób oddzielić żółtko od białka? Albo jak zachowuje się jajko włożone do octu, kawy czy coli? A najciekawszym doświadczeniem dla dzieci okazało się jajko zostawione na 24 godziny w szklance ostu. Co z tego wynikło?? Zapraszamy Was zatem na przegląd eksperymentów pełnych jaj!

Matematyczne zabawy z Motylkami- 27.04.2017 r.

"W gospodarstwie u mych dziadków, rośnie mnóstwo pięknych kwiatków i zwierzątek też jest wiele: pięć koników, jedno cielę, cztery kurki i trzy kaczki, owieczka i dwa prosiaczki".

Realizacja programu AQUAFRESH- 28.03.2017r.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Motylki poznały już mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. Dzieci już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo. Na każdych zajęcia przedszkolaki poznają nową przygodę Pastusiowych Bohaterów, rozmawiają na jej temat, uczestniczą w różnych zabawach ruchowych (np. „Czas na nową szczoteczkę”, „Mam cię robaczku”) i wykonują różnego rodzaju prace plastyczne.

Powitanie wiosny

Uczymy się przez zabawę :)  23.03.2017r.

W ramach zajęć popołudniowych nasze Motylki segregowały klocki według kolorów a następnie tworzyły ciekawe kompozycje przestrzenne. Zabawa była udana :)

Optymistyczne urodzinki Tomusia 13.03.2017 r.

Z okazji urodzin panie wraz z dziećmi składają dla Tomka moc życzeń: uśmiechu, radości, przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego! :)

Bal Karnawałowy

Mikołajki

Urodzinki Dawida P.

Śnieżne szaleństwa !

Odrobina szaleństwa :)

Zajęcia otwarte z j. angielskiego 12.10.2016

Zabawy rozwijające zainteresowanie językiem angielskim są realizacją projektu grantowego pt „Z angielskim za pan brat odważnie idę w świat”. Zajęcia realizowane są metodą TPR ( total physical response) reagowania całym ciałem oraz action songs na podstawie piosenek Super Simole Songs. -Hello song -If you happy -Make a circle -No no no yes yes yes -Rain rain -Freeze dance -Pinocchio song -One little finger

W przedszkolu bawimy się i uczymy

A tak właściwie to uczymy się bawiąc, tylko nie mówcie o tym dzieciom ;)

Matematyka w  Motylkach

"Matematyka to umiejętność dzielenia czekolady", ktoś kiedyś powiedział a my ze swej strony chcemy dodać, że ona jest wokół nas, w każdym czasie. Tak oto wykorzystujemy to co przyniosą do przedszkola dzieci i panie do zajęć matematycznych

motylkowe zabawy i takie tam :)

ach jak przyjemnie bawić się na świeżym powietrzu :)