Galeria Przedszkola

21 marca wypada kalendarzowa Wiosna. Z tej okazji dzieci z Przedszkola postanowiły przepędzić zimę! Wyruszyliśmy z Marzanną na plac przedszkolny. Dzieci równym krokiem maszerowały przywołując wiosnę. Mimo, że marcowa pogoda chciała pokrzyżować Nam plany nie daliśmy się!!! Chcemy już wiosny i słoneczka!

15 marca zespół taneczny "Niezapominajka" wziął udział w przeglądzie tańca pt.: "Roztańczone Przedszkolaki" organizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Warszawskiej. Dziewczynki zaprezentowały dwa układy taneczne ("Tamtą dziewczynę" i "Taniec czarownic"). Na scenie prezentowały się wspaniale i godnie reprezentowały Nasze Optymistyczne Przedszkole.

12 marca w grupach: "Domek", "Pszczółki", "Wiewiórki" i "Zajączki" odbyły się warsztaty twórczego recyklingu prowadzone przez pracowników PUHP "LECH". Tematem zajęcia było: "Wymaluj swoją eko-torbę". Dzieci same zaprojektowały i wykonały własną torbę ekologiczną, która będzie wszystkim służyła przez długi czas. Pozostało tylko pamiętać, aby nie kupować foliowych reklamówek tylko chodzić ze swoją własną eko-torbą :)

Odwiedziły nas panie ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku i wygłosiły prelekcje na temat opieki nad zwierzętami przebywającymi w schronisku. Dzieci słuchały z zaciekawieniem. Największą jednak atrakcją był mały piesek, podopieczny schroniska.

13 lutego w Przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Na zielonej wyspie". Przedszkolaki razem z muzykami odwiedzili Zieloną Wyspę czyli Irlandię, Była to doskonała okazja, żeby zapoznać się z przepiękną muzyką irlandzką oraz niektórymi panującymi tam zabawnymi zwyczajami. Irlandczycy są narodem pełnym temperamentu, więc piosenki i melodie prezentowane w trakcie audycji zachęciły dzieci do wspólnej zabawy, śpiewania i poznawania tej kultury muzycznej. Na wspólne poznawanie muzyki irlandzkiej zabrała dzieci Brenda - bardzo wesoła Irlandka. która niezbyt dobrze mówi po polsku.

Niedawno zakończyła się AKCJA "POMAGAMY PSOM ZE SCHRONISKA" . Jej celem była zbiórka darów czworonogom ze schroniska. Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w zbiórce karmy, którą przekazaliśmy niedawno goszczącemu w naszym przedszkolu pracownikowi schroniska.

18 stycznia 2018r. dzieci z gr. "Wiewiórki" i "Pszczółki" wybrały się do Galerii Jurowieckiej na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Uwagę przedszkolaków przyciągały niezwykłe, wielokolorowe budowle przedstawiające znane obiekty z całego świata np. Titanic, wieża Eiffla, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, roboty-eksponaty interaktywne, makieta człowieka na Księżycu i wiele innych. Po zakończeniu zwiedzania dzieci bawiły się w Fan Parku, w którym mogły m.in. budować z klocków, oglądać ciekawe filmy i grać na konsoli. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji. To był niesamowity dzień.

14 Stycznia 2018r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem było pozyskanie środków dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. W Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Warszawskiej do akcji przyłączyły się dzieci z zespołu tanecznego "Niezapominajka" działającego w naszym przedszkolu. Prezentowały swoje umiejętności taneczne na scenie aby wesprzeć akcję. Dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych działań i dziewczynkom, które sprawiły dla publiczności swoim wystękam mnóstwo radości i wywołały uśmiech na niejednej twarzy, Zachęcam do obejrzenia filmu z części naszego występu, który został umieszczony na oficjalnym profilu na facebooku WOŚP MDK BIAŁYSTOK.

9 Stycznia dzieci z czterech najstarszych grup: III, IV, V i IV odwiedziły Operę i Filharmonię Podlaską. Oglądały przedstawienie pt.: "Adonis ma gościa". Przedstawienie opowiada o wspólnym, z chwilowej konieczności, życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa – przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której, do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże niezależną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego...dzioba.

12 grudnia w przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru "Arlekim", którzy zaprezentowali dla dzieci przedstawienie pt.: "Świąteczne życzenia". Dzieci poznały podstępną lisicę, która była niemiła dla mieszkańców lasu. Robiła im różne żarty, chowała ich rzeczy. Cała opowieść posiadała wesołą fabułę. Dzieci dowiedziały się co lisica musiała zmienić w swoim postępowaniu aby i ją odwiedził Święty Mikołaj i przyniósł jej wymarzony prezent- spódniczkę tiulową.

6 grudnia w Przedszkolu odbył się Optymistyczny Bal Mikołajkowy. Każda grupa prezentowała piosenkę o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach, zabawach, korowodach. Najważniejszym punktem balu była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który przybył do nas aż z dalekiej Laponii. Święty Mikołaj rozdał dzieciom słodkie upominki, przypomniał jak należy się zachowywać aby dostać wymarzone prezenty na Święta.

1 grudnia w Przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Hej kolęda, kolęda". Dzieci kolędowały przy akompaniamencie takich instrumentów muzycznych jak: flet poprzeczny, gitara i akordeon. Przedszkolaki poznały zwyczaj kolędowania oraz tradycje, które mu towarzyszą.

27 listopada w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Optymistyczny Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swoje Pluszowe Misie i wspólnie z nimi bawiły się na balu. Po zaśpiewaniu 100lat, złożeniu życzeń dla naszych pluszaków dzieci wzięły udział w licznych "misiowych" konkursach i zabawach. Każda z grup prezentowała piosenkę lub wierszyk o "Misiowej" tematyce. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a nasi pluszowi przyjaciele byli bardzo zadowoleni, że o nich pamiętamy i ich często przytulamy.

23 listopada dzieci z grup: "Zajączki", "Wiewiórki", "Pszczółki" i "Domek" wybrały się do WSFiZ na spektakl pt. "O psie Kasztanie co został detektywem". Przedszkolaki z przyjemnością obejrzały tę pełną wzruszeń opowieść mówiącą o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Uczącą ich odpowiedzialności, szacunku oraz wzajemnej miłości. Wszystkim dzieciom spektakl bardzo się podobał, a wyrazem zadowolenia były gromkie brawa.

W związku z 99 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, w czwartek -9 listopada w klubie osiedlowym Mikron odbyło się patriotyczne śpiewanie. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz utrwalenia symboli narodowych. Dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola zaprezentowały pieśnie patriotyczne oraz wiersze. Ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci.

26 października odbył się Optymistyczny Bal Owocowo-Warzywny. W balu uczestniczyły jabłuszka, gruszki, śliwki, cebule i jarzynki. W trakcie zabawy dzieci brały udział w wielu konkurencjach związanych z tematem zdrowego odżywiania, układały owocowe puzzle, rozwiązywały owocowo-warzywne zagadki, celowały świeżakami do pojemnika oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy znanych i lubianych piosenkach o tematyce owocowo-warzywnej. Na koniec balu Pani Dyrektor wręczyła nagrody dzieciom , które wspólnie z rodzicami wzięły udział w konkursie pt. "Warzywno-owocowe cudaki". Było kolorowo i wesoło- po prostu super!

W naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się konkurs pt."Warzywno-owocowe cudaki". W związku z tym w dniach 11.10- 17.10.2017r. mogliśmy podziwiać niecodzienną wystawę. Swoim wyglądem zachwycały różne stworki i ludziki wyczarowane z owoców i warzyw. Dzieci wspólnie z rodzicami udowodniły , że warzywa i owoce są nie tylko źródłem witamin, ale mogą dostarczyć mnóstwo wspaniałej zabawy. Spośród wszystkich prac przyznano 12 wyróżnień natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!!!

19 października odbył się teatrzyk. Główną bohaterką była Zuzia, która nie odstępowała swojej mamy na krok. Nie chciała się bawić z innymi dziećmi nawet na własnych urodzinach. Zuzi mama postanawia wrócić do pracy a córkę zaprowadzić do przedszkola. Dziewczynka jest zrozpaczona! Na szczęście sytuacje ratuje Dziadek, znany szeroko z magicznych zdolności. To dzięki jego niezwykłemu darowi Zuzia pozna zupełnie nowy interesujący świat oraz wspaniałych przyjaciół! Pouczająca bajka o tym, że nie tylko z rodzicami można się wspaniale bawić.

17 października dzieci z gr. III, IV, V i VI wzięły udział w Optymistycznym Sejmie Przedszkolaka. Sejm rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Polski. Kolejnym etapem była prezentacja dotycząca Sejmu. Mali posłowie zabierali na mównicy głos w sprawie "Ustawy o Ochronie Przyrody". Porządku podczas obrad Sejmu pilnował Marszałek- Franek Bozik z gr. "Domek" oraz dwaj Wicemarszałkowie- Ryszard Fabiszewski z gr. "Domek" i Julia Turkowicz z gr. "Domek". Posłowie wspólnie zadecydowali, że będziemy oszczędzać wodę, energię, segregować śmieci, dbać o zwierzęta, nie wyrywać roślin, które są pod ochroną, szanować przyrodę oraz zbierać baterię do elektrośmieci. Po zakończonych obradach każdy poseł Optymistycznego Sejmu wrzucił swój głos do urny. Te ważne wydarzenie w życiu przedszkolaków wymagało od nich dużo odwagi, aby powiedzieć coś na mównicy. Treści wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. W naszym przedszkolu nauczycielki starają się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności tak lokalnej jak i narodowej.

Nasze przedszkole od wielu lat włącza się do pomocy fundacji "Pomóż Im". „Pola Nadziei” to doroczna kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Sadzenie żonkili, to symboliczny, ale niezwykle ważny element kampanii. Kwiaty, które zakwitną wiosną stworzą prawdziwe pola pełne nadziei.

Dnia 16 października dzieci z gr. V "Pszczółki" oraz VI "Domek" wybrały się do Teatru Show na przedstawienie interaktywne pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Dzieci miały okazję poznać pracę reżysera, operatora filmowego, dźwiękowca a także same uczestniczyły w realizacji bajki o tytułowym Szewczyku. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało, więc wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach.

Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne święto. Dzieci z grupy V "Pszczółki" umiliły ten ważny dzień wszystkim pracownikom naszego przedszkola. Zaśpiewały piękne piosenki, zagrały na instrumentach a także wspaniale zatańczyły. Panie nie kryły łez wzruszenia a dzieci miały frajdę z tak udanego występu. Na koniec dzieci z grupy VI "Domek" wręczyły paniom własnoręcznie wykonane prezenty.

Dzieci z naszego przedszkola kolejny raz wzięły udział w akcji "Ratujmy białostockie kasztany". Akcja ta ma na celu zebranie jak największej ilości opadłych liści kasztanowca, gdyż żeruje na nich szrotówek kasztanowcowiaczek, który niszczy drzewa. Przedszkolaki podeszły do zadania bardzo poważnie i zebrały kilka dużych worków liści, które zostaną przekazane firmie oczyszczającej miasto.

5 października odbyła się Audycja Muzyczna dotycząca tonacji Mol i Dur. Tonacja durowa jest innymi słowy wesoła. Tonacja molowa jest smutna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i piosenkach zaproponowanych przez prowadzących. Poznały kontrabas i obój.

19. września odbył się coroczny festyn "Pożegnanie Lata", na którym bawiły się nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Impreza rozpoczęła się spektaklem w wykonaniu grupy Arlekin. Później wszyscy zostali zaproszeni do wesołych zabawach integracyjnych przy muzyce. Każdy miał możliwość skosztowania ciepłego pożywnego leczo, które nasze panie kucharki przygotowały z warzyw przyniesionych przez rodziców. W czasie festynu można było osłodzić sobie chwile zajadając słodką watę cukrową. Uroku dodawały małe i duże kolorowe balony. Imprezie sprzyjała przepiękna słoneczna pogoda, a dzieciom dopisywały humory.