Galeria Przedszkola

Optymistyczny Sejm Przedszkolaka

17 października dzieci z gr. III, IV, V i VI wzięły udział w Optymistycznym Sejmie Przedszkolaka. Sejm rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Polski. Kolejnym etapem była prezentacja dotycząca Sejmu. Mali posłowie zabierali na mównicy głos w sprawie "Ustawy o Ochronie Przyrody". Porządku podczas obrad Sejmu pilnował Marszałek- Franek Bozik z gr. "Domek" oraz dwaj Wicemarszałkowie- Ryszard Fabiszewski z gr. "Domek" i Julia Turkowicz z gr. "Domek". Posłowie wspólnie zadecydowali, że będziemy oszczędzać wodę, energię, segregować śmieci, dbać o zwierzęta, nie wyrywać roślin, które są pod ochroną, szanować przyrodę oraz zbierać baterię do elektrośmieci. Po zakończonych obradach każdy poseł Optymistycznego Sejmu wrzucił swój głos do urny. Te ważne wydarzenie w życiu przedszkolaków wymagało od nich dużo odwagi, aby powiedzieć coś na mównicy. Treści wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. W naszym przedszkolu nauczycielki starają się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności tak lokalnej jak i narodowej.

Akcja "Ratujmy białostockie kasztany"

Dzieci z naszego przedszkola kolejny raz wzięły udział w akcji "Ratujmy białostockie kasztany". Akcja ta ma na celu zebranie jak największej ilości opadłych liści kasztanowca, gdyż żeruje na nich szrotówek kasztanowcowiaczek, który niszczy drzewa. Przedszkolaki podeszły do zadania bardzo poważnie i zebrały kilka dużych worków liści, które zostaną przekazane firmie oczyszczającej miasto.

Audycja muzyczna pt.: "Mol i dur"

5 października odbyła się Audycja Muzyczna dotycząca tonacji Mol i Dur. Tonacja durowa jest innymi słowy wesoła. Tonacja molowa jest smutna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i piosenkach zaproponowanych przez prowadzących. Poznały kontrabas i obój.

Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata"-19.09.2017

19. września odbył się coroczny festyn "Pożegnanie Lata", na którym bawiły się nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Impreza rozpoczęła się spektaklem w wykonaniu grupy Arlekin. Później wszyscy zostali zaproszeni do wesołych zabawach integracyjnych przy muzyce. Każdy miał możliwość skosztowania ciepłego pożywnego leczo, które nasze panie kucharki przygotowały z warzyw przyniesionych przez rodziców. W czasie festynu można było osłodzić sobie chwile zajadając słodką watę cukrową. Uroku dodawały małe i duże kolorowe balony. Imprezie sprzyjała przepiękna słoneczna pogoda, a dzieciom dopisywały humory.