Galeria Przedszkola

12 grudnia w przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru "Arlekim", którzy zaprezentowali dla dzieci przedstawienie pt.: "Świąteczne życzenia". Dzieci poznały podstępną lisicę, która była niemiła dla mieszkańców lasu. Robiła im różne żarty, chowała ich rzeczy. Cała opowieść posiadała wesołą fabułę. Dzieci dowiedziały się co lisica musiała zmienić w swoim postępowaniu aby i ją odwiedził Święty Mikołaj i przyniósł jej wymarzony prezent- spódniczkę tiulową.

6 grudnia w Przedszkolu odbył się Optymistyczny Bal Mikołajkowy. Każda grupa prezentowała piosenkę o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach, zabawach, korowodach. Najważniejszym punktem balu była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który przybył do nas aż z dalekiej Laponii. Święty Mikołaj rozdał dzieciom słodkie upominki, przypomniał jak należy się zachowywać aby dostać wymarzone prezenty na Święta.

1 grudnia w Przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Hej kolęda, kolęda". Dzieci kolędowały przy akompaniamencie takich instrumentów muzycznych jak: flet poprzeczny, gitara i akordeon. Przedszkolaki poznały zwyczaj kolędowania oraz tradycje, które mu towarzyszą.

27 listopada w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Optymistyczny Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą swoje Pluszowe Misie i wspólnie z nimi bawiły się na balu. Po zaśpiewaniu 100lat, złożeniu życzeń dla naszych pluszaków dzieci wzięły udział w licznych "misiowych" konkursach i zabawach. Każda z grup prezentowała piosenkę lub wierszyk o "Misiowej" tematyce. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a nasi pluszowi przyjaciele byli bardzo zadowoleni, że o nich pamiętamy i ich często przytulamy.

23 listopada dzieci z grup: "Zajączki", "Wiewiórki", "Pszczółki" i "Domek" wybrały się do WSFiZ na spektakl pt. "O psie Kasztanie co został detektywem". Przedszkolaki z przyjemnością obejrzały tę pełną wzruszeń opowieść mówiącą o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Uczącą ich odpowiedzialności, szacunku oraz wzajemnej miłości. Wszystkim dzieciom spektakl bardzo się podobał, a wyrazem zadowolenia były gromkie brawa.

W związku z 99 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, w czwartek -9 listopada w klubie osiedlowym Mikron odbyło się patriotyczne śpiewanie. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz utrwalenia symboli narodowych. Dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola zaprezentowały pieśnie patriotyczne oraz wiersze. Ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci.

26 października odbył się Optymistyczny Bal Owocowo-Warzywny. W balu uczestniczyły jabłuszka, gruszki, śliwki, cebule i jarzynki. W trakcie zabawy dzieci brały udział w wielu konkurencjach związanych z tematem zdrowego odżywiania, układały owocowe puzzle, rozwiązywały owocowo-warzywne zagadki, celowały świeżakami do pojemnika oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy znanych i lubianych piosenkach o tematyce owocowo-warzywnej. Na koniec balu Pani Dyrektor wręczyła nagrody dzieciom , które wspólnie z rodzicami wzięły udział w konkursie pt. "Warzywno-owocowe cudaki". Było kolorowo i wesoło- po prostu super!

W naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się konkurs pt."Warzywno-owocowe cudaki". W związku z tym w dniach 11.10- 17.10.2017r. mogliśmy podziwiać niecodzienną wystawę. Swoim wyglądem zachwycały różne stworki i ludziki wyczarowane z owoców i warzyw. Dzieci wspólnie z rodzicami udowodniły , że warzywa i owoce są nie tylko źródłem witamin, ale mogą dostarczyć mnóstwo wspaniałej zabawy. Spośród wszystkich prac przyznano 12 wyróżnień natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!!!

19 października odbył się teatrzyk. Główną bohaterką była Zuzia, która nie odstępowała swojej mamy na krok. Nie chciała się bawić z innymi dziećmi nawet na własnych urodzinach. Zuzi mama postanawia wrócić do pracy a córkę zaprowadzić do przedszkola. Dziewczynka jest zrozpaczona! Na szczęście sytuacje ratuje Dziadek, znany szeroko z magicznych zdolności. To dzięki jego niezwykłemu darowi Zuzia pozna zupełnie nowy interesujący świat oraz wspaniałych przyjaciół! Pouczająca bajka o tym, że nie tylko z rodzicami można się wspaniale bawić.

17 października dzieci z gr. III, IV, V i VI wzięły udział w Optymistycznym Sejmie Przedszkolaka. Sejm rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Polski. Kolejnym etapem była prezentacja dotycząca Sejmu. Mali posłowie zabierali na mównicy głos w sprawie "Ustawy o Ochronie Przyrody". Porządku podczas obrad Sejmu pilnował Marszałek- Franek Bozik z gr. "Domek" oraz dwaj Wicemarszałkowie- Ryszard Fabiszewski z gr. "Domek" i Julia Turkowicz z gr. "Domek". Posłowie wspólnie zadecydowali, że będziemy oszczędzać wodę, energię, segregować śmieci, dbać o zwierzęta, nie wyrywać roślin, które są pod ochroną, szanować przyrodę oraz zbierać baterię do elektrośmieci. Po zakończonych obradach każdy poseł Optymistycznego Sejmu wrzucił swój głos do urny. Te ważne wydarzenie w życiu przedszkolaków wymagało od nich dużo odwagi, aby powiedzieć coś na mównicy. Treści wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. W naszym przedszkolu nauczycielki starają się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności tak lokalnej jak i narodowej.

Nasze przedszkole od wielu lat włącza się do pomocy fundacji "Pomóż Im". „Pola Nadziei” to doroczna kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Sadzenie żonkili, to symboliczny, ale niezwykle ważny element kampanii. Kwiaty, które zakwitną wiosną stworzą prawdziwe pola pełne nadziei.

Dnia 16 października dzieci z gr. V "Pszczółki" oraz VI "Domek" wybrały się do Teatru Show na przedstawienie interaktywne pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Dzieci miały okazję poznać pracę reżysera, operatora filmowego, dźwiękowca a także same uczestniczyły w realizacji bajki o tytułowym Szewczyku. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało, więc wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach.

Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne święto. Dzieci z grupy V "Pszczółki" umiliły ten ważny dzień wszystkim pracownikom naszego przedszkola. Zaśpiewały piękne piosenki, zagrały na instrumentach a także wspaniale zatańczyły. Panie nie kryły łez wzruszenia a dzieci miały frajdę z tak udanego występu. Na koniec dzieci z grupy VI "Domek" wręczyły paniom własnoręcznie wykonane prezenty.

Dzieci z naszego przedszkola kolejny raz wzięły udział w akcji "Ratujmy białostockie kasztany". Akcja ta ma na celu zebranie jak największej ilości opadłych liści kasztanowca, gdyż żeruje na nich szrotówek kasztanowcowiaczek, który niszczy drzewa. Przedszkolaki podeszły do zadania bardzo poważnie i zebrały kilka dużych worków liści, które zostaną przekazane firmie oczyszczającej miasto.

5 października odbyła się Audycja Muzyczna dotycząca tonacji Mol i Dur. Tonacja durowa jest innymi słowy wesoła. Tonacja molowa jest smutna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i piosenkach zaproponowanych przez prowadzących. Poznały kontrabas i obój.

19. września odbył się coroczny festyn "Pożegnanie Lata", na którym bawiły się nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Impreza rozpoczęła się spektaklem w wykonaniu grupy Arlekin. Później wszyscy zostali zaproszeni do wesołych zabawach integracyjnych przy muzyce. Każdy miał możliwość skosztowania ciepłego pożywnego leczo, które nasze panie kucharki przygotowały z warzyw przyniesionych przez rodziców. W czasie festynu można było osłodzić sobie chwile zajadając słodką watę cukrową. Uroku dodawały małe i duże kolorowe balony. Imprezie sprzyjała przepiękna słoneczna pogoda, a dzieciom dopisywały humory.