Galeria Przedszkola

"Klub Chrup Chrup" program zajęć kulinarnych

Program "Klub Chrup Chrup"realizowany był w grupach "Misie" i "Biedronki" w roku szkolnym 2016/2017. To program o charakterze kulinarnym, którego nadrzędnym zadaniem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i rodziców. W ramach realizacji projektu odbyły się następujące zajęcia dydaktyczne i kulinarne: "Piramida zdrowia"-zapoznanie z piramidą zdrowego żywienia, "Zdrowisia i Niezdrowitek" -poznanie zdrowych i niezdrowych produktów, "Kto je owoce oraz warzywa, ten będzie silny i zdrowy jak ryba", "Zielony parapet" - założenie mini ogródka w przedszkolu, "Kolorowe kanapki"-zajęcia kulinarne, "Koktajl truskawkowy smaczny i zdrowy"- zajęcia kulinarne, "Owocowe szaszłyki"- zajęcia kulinarne. Dodatkowo zorganizowany był konkurs kulinarno-fotograficzny dla dzieci i rodziców "Wielkanocna potrawa" oraz prelekcja dla rodziców, którą poprowadziła Pani Urszula Krasowska- specjalista do spraw żywienia.

"Maj z Paletą Barw Wyruszył" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny

Już po raz XV nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny "Maj z Paletą Barw Wyruszył". Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, zwrócenie uwagi dzieci na bogactwo przyrody w najbliższym otoczeniu, promowanie dziecięcych uzdolnień, rozwijanie wyobraźni oraz budzenie aktywności twórczej. W czwartek, 8 czerwca komisja konkursowa dokonała wyboru nagrodzonych prac. Spośród 71 prac nagrodzono 15. Przyznano 8 nagród i 7 wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.

Spartakiada - 07.06.2017r.

"Tu żyjemy, tu mieszkamy i na ludzi wyrastamy" - te słowa skandowały dzieci podczas VIII Wiosennej Spartakiady Osiedla Sienkiewicza "Razem weselej", która odbyła się 7 czerwca 2017 r. W zabawie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11, w której odbyły się konkurencje sportowe, Przedszkola Samorządowego Nr 26 Integracyjnego, Przedszkola Samorządowego Nr 42 i Przedszkola Samorządowego Nr 8. Współorganizatorem imprezy była Administracja Osiedla Sienkiewicza. Wszyscy świetnie się bawili podczas zdrowej rywalizacji sportowej

"Fotobuka" na festynie rodzinnym

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć robionych podczas festynu w "Fotobudce".

Obchody Dnia Dziecka pod hasłem "Dzieci Dzieciom"

Przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka wykonały przedstawienia: grupa I Misie "Do biedronki przyszedł żuk", Grupa II Motylki "Przygoda niegrzecznej żabki" oraz "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść", Grupa VI "Biedronki" "Cztery pory roku".

FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY Z 11 PO ZDROWIE - 01.06.2017r.

1 czerwca odbył się "Festyn Sportowo - Rekreacyjny z 11 Po Zdrowie". Celem festynu była: ochrona i promocja zdrowia, upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, organizacja wypoczynku uczniów i rodziców oraz integracja społeczności osiedla Sieniewicza.

Spotkanie z Panią Policjantką - 31.05.2017r.

Dnia 31.05.2017r. odwiedziła nas mł. aspirant Marzena Hałoń, policjantka pracująca w Wydziale Ruchu Drogowego. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miały również okazję dokładnie obejrzeć radiowóz policyjny i poznać elementy stroju policjanta. Na pamiątkę wspólnego spotkania otrzymały od Pani Policjantki pluszowego misia.

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Dnia 15 maja obchodziliśmy Dzień Niezapominajki. Radosnej zabawie z Żabką i Bocianem sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

NIEZAPOMINAJKOWY PRZEGLĄD TAŃCA-11.05.2017

To już VI edycja "Niezapominajkowego Przeglądu Tańca" zorganizowanego przez nasze przedszkole przy współpracy MDK. Do udziału w nim zaprosiliśmy białostockie przedszkola. Na scenie MDK zatańczyło 16 zespołów. Dzieci tańczyły w wybranych kategoriach tańca: taniec ludowy, taniec nowoczesny, inne formy tańca.Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom umiejętności tanecznych.

Optymistyczny Konkurs Piosenki o Zdrowiu

24. marca w naszym przedszkolu miał miejsce Optymistyczny Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki o tematyce zdrowego odżywiania, higieny, czy gimnastyki. Po burzliwej naradzie jury postanowiło przyznać nagrody wszystkim uczestnikom. Konkurs rozpoczęły oraz zakończyły występy dzieci z koła tanecznego.

Przedszkolaki witają wiosnę!

Tradycyjnie, jak co roku 21 marca dzieci z naszego przedszkola pożegnały zimę i powitały wiosnę. Wesołym i kolorowym korowodem przeszły ulicami osiedla Sienkiewicza przesyłając spotkanym mieszkańcom wiosenne pozdrowienia. Mamy nadzieję, że naszym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę i od dzisiaj będzie świecić tylko gorące słońce :)

Mikołajki - 06.12.2016r.

Oto jak Nasze Przedszkolaki bawiły się wspólnie podczas Zabawy Mikołajkowej. Przez cały rok wszystkie dzieci były bardzo grzeczne więc Mikołaj nie mógł o nich zapomnieć. Odwiedził Nasze Przedszkole i przyniósł prezenty!

OPTYMISTYCZNY SEJM PRZEDSZKOLAKÓW- 28.10.2016r.

Dzieci z grup: "Pszczółki", " Wiewiórki" i " Biedronki" obradowały w Optymistycznym Sejmie Przedszkolaków. Wynikiem obrad była "Ustawa o zdrowiu".

Przedszkolaki biorą udział w akcji "Ratujmy kasztany"

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Ratujmy Kasztany". Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Przedsięwzięcie ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej tego gatunku drzew w naszym mieście poprzez eliminację szkodników. Jednocześnie podnosi świadomość proekologiczną. W akcji udział wzięły dzieci z grup: "Biedronki", " Wiewiórki" i "Pszczółki".

Konkurs "Warzywno-owocowe cudaki"

19 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego z rodzicami pt. "Warzywno-owocowe cudaki". Celem konkursu było: rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, wspólne czerpanie radości z zabawy rodzica z dzieckiem, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej. W konkursie wzięło udział 47 dzieci. Rodzice ze swoimi dziećmi wykazali się niesamowitą pomysłowością i przygotowali bardzo ciekawe prace. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie by wybrać te najlepsze. Dlatego postanowiono, że za trud, zaangażowanie i pomysłowość wszystkie prace będą nagrodzone. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie prace można było podziwiać w dniach 17-21 października na holu przedszkolnym. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

Kampania Społeczna "Pola Nadzei"

"Pola Nadziei" - nasze przedszkole wspiera Domowe Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż Im". Po raz kolejny nasze przedszkolaki zasadziły cebulki kwiatowe żonkili, z których wiosną powstaną żonkilowe pola nadzei. Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei, który ma nam przypomnieć o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 19.09-20.09.2016r.

Dzień Przedszkolaka w Białymstoku trwał dwa dni – 19 i 20 września. Poniedziałkowe uroczystości odbyły się przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. W tym także miejscu laureaci konkursu „Ja, moja rodzina w mieście” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymali dyplomy i nagrody. Uroczystości związane z Dniem Przedszkolaka odbyły się także we wtorek, 20 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Prezydent Białegostoku laureatom konkursu „Przedszkolaki lubią sport” wręczył nagrody. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm w 2013 roku, jest on obchodzony 20 września.