Galeria Pszczółek

Porcja witaminek dla chłopczyków i dziewczynek:)

Pewnego słonecznego dnia dzieciaki z grupy "Pszczółki" zabrały się za robienie pysznego soczku. Najpierw pięknie pokroiły owoce i warzywa a następnie wycisnęły z nich to co najlepsze czyli marchewkowo - pomarańczowo - melonowo - jabłkowo - ananasowy soczek:)

Pokaz tańca towarzyskiego

W środę, 27 września wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego. Tancerze zaprezentowali przedszkolakom, jak się tańczy popularne tańce towarzyskie i latynoskie m. in. sambę, cza-czę czy rumbę. Na dzieciach bardzo duże wrażenie zrobił przygotowany przez tancerzy pokaz. Było to dla nich bardzo ciekawe przeżycie, które w wielu głowach zaszczepiło marzenie o związaniu swojej przyszłości z tańcem.

Wycieczka na skrzyżowanie

Dnia 27 września 2017r. dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Wspólnie poznawały zasady ruchu drogowego jak również uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Poznały także nazwy najpopularniejszych znaków drogowych. Teraz na pewno bez problemu będą wdrażały poznane zasady na co dzień.

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy - wycieczka

W dniu 26.09.2017 r. dzieci odwiedziły Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Myrchy przy ul. Ciołkowskiego 1J na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Przedszkolaki safascynowane eksponatami z wielką uwagą słuchały ciekawostek opowiadanych przez przewodników . Mogły z bliska obejrzeć wiele gatunków ptaków i Puszczy Knyszyńskiej i Augustowskiej, zachwycać się bogactwem zwierząt i roślin Arktyki oraz Antarktyki. Wszystkie dzieci były również zainteresowane ekspozycją minerałów i skał. Dziękujemy przewodnikom oraz pracownikom Centrum za wspaniałą przyrodniczą lekcję edukacyjną.

Sprzątanie Świata 2017

Dnia 14.09.2017r. dzieci uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem sprzątały plac przedszkolny oraz teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu i wdrażanie do zachowań służących ochronie środowiska.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 18.09.2017r.

Dnia 18 września 2017 r. przedszkolaki z grupy V "Pszczółki" zostały zaproszone na Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Mottem przewodnim tegorocznych Dni Przedszkolaka było: "Przedszkolaki lubią bajki". Dzieci ze skupieniem słuchały czytanej przez Prezydenta bajeczki, miały również okazję zadać wiele pytań Prezydentowi. Obchody uświetniono szaloną zabawą przy muzyce oraz zawodami sportowymi.