Galeria Pszczółek

Wojewódzki Przegląd Piosenki "Baśnie i legendy polskie " - VII Edycja . Zespół "Niezapominajka" w składzie: Bianka, Daria, Klaudia, Wiktoria.

Dnia 27.09.2018 r. dzieci z grupy "Pszczółki" wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historii i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Realizowany temat dotyczył różnych dziedzin medycyny i farmacji ( historii lecznictwa, stomatologii,okulistyki, chirurgii, radiologii). W ramach zajęć została przedstawiona dzieciom także historia Uniwersytetu Medycznego oraz głównej jego siedziby- Pałacu Branickich. Dzieci zwiedziły również ogród pałacowy. W drodze do muzeum miały okazję obejrzeć centralną część naszego miasta.

W piętek 22 czerwca dzieci młodsze żegnały swoich starszych kolegów z grupy. Małe "Pszczółki" recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały pogodne piosenki dla wszystkich dzieci idących do szkoły. Było bardzo uroczyście. Na zakończenie starszaki serdecznie podziękowały za pięknie przygotowaną uroczystość a Pani Dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz książki.

13 czerwca grupa "Pszczółki" wybrała się na wycieczkę do Parku Morza Lądy Oceany w Dorożkach. Dzieci zwiedziły ciekawe miejsca. Podziwiały figury zwierząt morskich, które odzwierciedlały rzeczywiste rozmiary. Atrakcją do zwiedzania było "Muzeum Morza", w którym znajdowały się eksponaty dotyczące tematyki morskiej. Na terenie parku znajduje się oczko ze złotymi rybkami. Dzieci z Kapitanem miały możliwość karmienia rybek wypowiadając przy tym życzenia. Kapitan statku zaprosił dzieci na pokład prawdziwego kutra rybackiego. Dzieci mogły zwiedzić, obejrzeć i posterować. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i sportu. Na zakończenie na dzieci czekały pyszne kiełbaski. Był to miły czas wspólnego relaksu i odpoczynku.

Przedszkolaki z grupy V "Pszczółki" zostały zaproszone do apteki przy ulicy Fabrycznej 22 ("Nasza Apteka") na zajęcia. Podczas nich dowiedziały się, jak wygląda apteka, co kryje na zapleczu, w jaki sposób wykonuje się maść a także miały okazję do zważenia się i zmierzenia na specjalnym urządzeniu.

W środę, 23 maja dzieci z grupy "Pszczółki" świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przygotowały piękną część artystyczną. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, dzieci samodzielnie wykonały dla nich upominki. Po części artystycznej szanowni goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

W bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć koła badawczego "Eureka" przeprowadzono szereg zabaw badawczych, dydaktycznych i odkrywczych, takich jak: "Gumowe jajo", "Woda wędrowniczka", "Czarodziejski palec", "Tęcza", "Lampa lawa", "Hodowla kryształków" i wiele innych. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i wiedzą, że doświadczenia można przeprowadzać tylko w obecności dorosłych.

22. marca w grupie „Pszczółki” miały miejsce zajęcia z cyklu „Spotkania z kamishibai”. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wsuwane są do drewnianej skrzynki, pełniącej rolę ekranu. Przedszkolaki obejrzały radosny, pogodny teatrzyk pt. „Groszki” F. Malnuita. Podczas zajęć dzieci m. in. rozwiązywały zagadki, określały, które z przedmiotów wyjmowanych z różowego woreczka są niezbędne roślinom do wzrostu, mogły wykazać się umiejętnością globalnego czytania oraz ćwiczyły sprawność manualną podczas wyścigów w zespołowym oddzielaniu zmieszanych ziaren.

27 marca w grupie "Pszczółki" odbyły się warsztaty z rodzicami. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Razem z dziećmi wykonali przepiękne ozdoby wielkanocne, które będą ozdobą domu. Na warsztatach panowała miła atmosfera. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

Emilia Żywiecka i Michał Mielech zdobyli II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy o przyrodzie zorganizwanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy!!!

W oczekiwaniu na wiosnę dzieci z grupy "Pszczółki" postanowiły założyć na swoim parapecie zielony ogródek. Z pomocą pań sadziły cebule, fasolę, groszek oraz posiały zioła tj. bazylia, mięta, tymianek. Dzieci posiały również owies. Nie zapomniały też o kwiatkach. Teraz zostało im tylko obserwować zmiany dokonujące się z dnia na dzień w doniczkach.

W grupie "Pszczółki" realizowany był program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste Powietrze Wokół Nas", którego organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Program obejmował cykl zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych: wycieczka "Co dymi?" obserwacja w terenie; zajęcia "Co i dlaczego dymi?", zajęcia "Jak się czuje kiedy dymi papieros?", zajęcia "Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?", "Jak unikać dymu papierosowego?". Podczas wycieczki "Pszczółki" rozpoznawały różne źródła dymu. W czasie zajęć dyskutowały jak unikać dymu papierosowego. Kolorowały Dino-maskotkę , bawiły się przy piosence "Dinuś" oraz wykonały znaczki "Stop palącym". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach programu.

23 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej grupie Panią Agnieszkę Jurkiewicz ze swoim magicznym programem. Pani Agnieszka przeniosła nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w pokazie. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Było magicznie i tajemniczo...

22 stycznia uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z grupy "Pszczółki" przygotowały przestawienie, na które składały się piosenki, tańce oraz inscenizacje wierszy. Nie zabrakło konkursów oraz wspólnych tańców. Na koniec przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas.

W naszej grupie odbyły się Jasełka, na które zaprosiliśmy naszych najważniejszych gości- rodziców, rodzeństwo i wszystkich członków rodziny, którzy mieli ochotę wziąć w tym ważnym wydarzeniu udział. Dzieci z dużym zaangażowaniem ćwiczyły podczas licznych prób, aby zaprezentować gościom przepiękny występ Jasełkowy. W naszej szopce były Anioły, Pasterze, Trzej Królowie, Maryja, a także Józef. Dzieci zaprezentowała liczne wierszyki, instrumentacje muzyczną, tańce, a także kolędy. Dziękujemy wszystkim przybyły gościom za udział.

Dzieci z grupy "Pszczółki" z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem po remoncie: zwiedzały bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, dowiedziały się,co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały bajek o tematyce bożonarodzeniowej i wykonały ozdoby choinkowe. Na zakończenie spotkania rozwiązywały świąteczne zagadki dotykowe. Wszystkim bardzo się podobało, każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy :)

12 grudnia w grupie "Pszczółki" odbyły się warsztaty twórczego recyklingu. Warsztaty były okazją do stworzenia niepowtarzanych przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych. Zajęcia prowadziła pani Izabela Burzyńska, pracownik PUHP "LECH" Spółka zo.o. Tematem zajęcia było: "Wymaluj swoją eco-torbę". Dzieci same zaprojektowały i wykonały własną torbę ekologiczną, którą będą mogły zabrać na zakupy lub biblioteki. Każdy przedszkolak namalował swój niepowtarzalny wzór i zabrał ją do domu. Taka torba będzie wszystkim służyła przez długi czas.

Nasza grupa wzięła udział w realizacji IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Wyobraźni Play-Doh". Celem programu było rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia oraz zdolności manualnych u dzieci. W ramach programu otrzymaliśmy materiały edukacyjne i zestawy kolorowej ciastoliny, dzięki której mogliśmy rozwijać wyobraźnię naszych przedszkolaków. Dzieci poprzez zabawę z ciastoliną uczyły się twórczego myślenia. Nasza grupa wzięła udział w konkursie organizowanym przez Play-Doh "Geometryczny świat wyobraźni" i wspólnie wykonały pracę z użyciem ciastoliny pt. "Figirolandia". Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W dniu dzisiejszym myślami przenosimy się do lasu...Dzieci uważnie słuchały utworów o grzybach: "Borowik" i "Muchomor". Przedszkolaki zwróciły szczególną uwagę na nazwy grzybów oraz na to, że nie wolno im samym zbierać grzybów. Mogą to robić tylko w obecności osób dorosłych. Następnie dzieliły obrazki grzybów na podzbiory- jadalne i niejadalne, przeliczały, dodawały, wskazywały gdzie grzybów jest więcej. Na zakończenie zajęć wykonały przepiękne grzyby: borowiki i muchomorki. Teraz jesień i las mamy także w naszej sali!

Dnia 31.10.2017r. naszą grupę "Pszczółki" odwiedziła Pani Katarzyna Janowicz - Timofiejew, autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci. Przedszkolaki z zaciekawieniem patrzyły na skarby przyniesione przez poetkę, wśród których była główna bohaterka zajęć czyli myszka. Emocjonująca okazała się również zabawa z długim, szmacianym wężem. Na koniec Pani Kasia zaprezentowała dzieciom fragment swojej książeczki pt. "Myszka Modnisia". Po zakończonych zajęciach każde z dzieci dostało do domu książeczkę wraz z imienną dedykacją od Pani Katarzyny.

To, że warzywa są bardzo zdrowe, my dzieci z grupy "Pszczółki" wiemy już od dawna, a także to, że samodzielnie przygotowana potrawa smakuje znacznie lepiej. W myśl tej zasady postanowiliśmy przygotować sałatkę jarzynową. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochoczo wzięliśmy się do pracy. Krojeniu, szatkowaniu i mieszaniu nie było końca. Wspólna degustacja utwierdziła nas w przekonaniu, że w przyszłości będziemy dobrymi kucharzami.

Pewnego słonecznego dnia dzieciaki z grupy "Pszczółki" zabrały się za robienie pysznego soczku. Najpierw pięknie pokroiły owoce i warzywa a następnie wycisnęły z nich to co najlepsze czyli marchewkowo - pomarańczowo - melonowo - jabłkowo - ananasowy soczek:)

W środę, 27 września wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego. Tancerze zaprezentowali przedszkolakom, jak się tańczy popularne tańce towarzyskie i latynoskie m. in. sambę, cza-czę czy rumbę. Na dzieciach bardzo duże wrażenie zrobił przygotowany przez tancerzy pokaz. Było to dla nich bardzo ciekawe przeżycie, które w wielu głowach zaszczepiło marzenie o związaniu swojej przyszłości z tańcem.

Dnia 27 września 2017r. dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Wspólnie poznawały zasady ruchu drogowego jak również uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Poznały także nazwy najpopularniejszych znaków drogowych. Teraz na pewno bez problemu będą wdrażały poznane zasady na co dzień.

W dniu 26.09.2017 r. dzieci odwiedziły Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Myrchy przy ul. Ciołkowskiego 1J na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Przedszkolaki safascynowane eksponatami z wielką uwagą słuchały ciekawostek opowiadanych przez przewodników . Mogły z bliska obejrzeć wiele gatunków ptaków i Puszczy Knyszyńskiej i Augustowskiej, zachwycać się bogactwem zwierząt i roślin Arktyki oraz Antarktyki. Wszystkie dzieci były również zainteresowane ekspozycją minerałów i skał. Dziękujemy przewodnikom oraz pracownikom Centrum za wspaniałą przyrodniczą lekcję edukacyjną.

Dnia 14.09.2017r. dzieci uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem sprzątały plac przedszkolny oraz teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu i wdrażanie do zachowań służących ochronie środowiska.

Dnia 18 września 2017 r. przedszkolaki z grupy V "Pszczółki" zostały zaproszone na Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Mottem przewodnim tegorocznych Dni Przedszkolaka było: "Przedszkolaki lubią bajki". Dzieci ze skupieniem słuchały czytanej przez Prezydenta bajeczki, miały również okazję zadać wiele pytań Prezydentowi. Obchody uświetniono szaloną zabawą przy muzyce oraz zawodami sportowymi.

Dnia 18 września 2017 r. przedszkolaki z grupy V „Pszczółki” zostały zaproszone na Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Mottem przewodnim tegorocznych Dni Przedszkolaka było: „Przedszkolaki lubią bajki”. Dzieci ze skupieniem słuchały czytanej przez Prezydenta bajeczki, miały również okazję zadać wiele pytań Prezydentowi.  Obchody uświetniono szaloną zabawą przy muzyce oraz zawodami sportowymi.