Galeria Pszczółek

12 grudnia w grupie "Pszczółki" odbyły się warsztaty twórczego recyklingu. Warsztaty były okazją do stworzenia niepowtarzanych przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych. Zajęcia prowadziła pani Izabela Burzyńska, pracownik PUHP "LECH" Spółka zo.o. Tematem zajęcia było: "Wymaluj swoją eco-torbę". Dzieci same zaprojektowały i wykonały własną torbę ekologiczną, którą będą mogły zabrać na zakupy lub biblioteki. Każdy przedszkolak namalował swój niepowtarzalny wzór i zabrał ją do domu. Taka torba będzie wszystkim służyła przez długi czas.

Nasza grupa wzięła udział w realizacji IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Wyobraźni Play-Doh". Celem programu było rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia oraz zdolności manualnych u dzieci. W ramach programu otrzymaliśmy materiały edukacyjne i zestawy kolorowej ciastoliny, dzięki której mogliśmy rozwijać wyobraźnię naszych przedszkolaków. Dzieci poprzez zabawę z ciastoliną uczyły się twórczego myślenia. Nasza grupa wzięła udział w konkursie organizowanym przez Play-Doh "Geometryczny świat wyobraźni" i wspólnie wykonały pracę z użyciem ciastoliny pt. "Figirolandia". Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W dniu dzisiejszym myślami przenosimy się do lasu...Dzieci uważnie słuchały utworów o grzybach: "Borowik" i "Muchomor". Przedszkolaki zwróciły szczególną uwagę na nazwy grzybów oraz na to, że nie wolno im samym zbierać grzybów. Mogą to robić tylko w obecności osób dorosłych. Następnie dzieliły obrazki grzybów na podzbiory- jadalne i niejadalne, przeliczały, dodawały, wskazywały gdzie grzybów jest więcej. Na zakończenie zajęć wykonały przepiękne grzyby: borowiki i muchomorki. Teraz jesień i las mamy także w naszej sali!

Dnia 31.10.2017r. naszą grupę "Pszczółki" odwiedziła Pani Katarzyna Janowicz - Timofiejew, autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci. Przedszkolaki z zaciekawieniem patrzyły na skarby przyniesione przez poetkę, wśród których była główna bohaterka zajęć czyli myszka. Emocjonująca okazała się również zabawa z długim, szmacianym wężem. Na koniec Pani Kasia zaprezentowała dzieciom fragment swojej książeczki pt. "Myszka Modnisia". Po zakończonych zajęciach każde z dzieci dostało do domu książeczkę wraz z imienną dedykacją od Pani Katarzyny.

To, że warzywa są bardzo zdrowe, my dzieci z grupy "Pszczółki" wiemy już od dawna, a także to, że samodzielnie przygotowana potrawa smakuje znacznie lepiej. W myśl tej zasady postanowiliśmy przygotować sałatkę jarzynową. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochoczo wzięliśmy się do pracy. Krojeniu, szatkowaniu i mieszaniu nie było końca. Wspólna degustacja utwierdziła nas w przekonaniu, że w przyszłości będziemy dobrymi kucharzami.

Pewnego słonecznego dnia dzieciaki z grupy "Pszczółki" zabrały się za robienie pysznego soczku. Najpierw pięknie pokroiły owoce i warzywa a następnie wycisnęły z nich to co najlepsze czyli marchewkowo - pomarańczowo - melonowo - jabłkowo - ananasowy soczek:)

W środę, 27 września wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego. Tancerze zaprezentowali przedszkolakom, jak się tańczy popularne tańce towarzyskie i latynoskie m. in. sambę, cza-czę czy rumbę. Na dzieciach bardzo duże wrażenie zrobił przygotowany przez tancerzy pokaz. Było to dla nich bardzo ciekawe przeżycie, które w wielu głowach zaszczepiło marzenie o związaniu swojej przyszłości z tańcem.

Dnia 27 września 2017r. dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Wspólnie poznawały zasady ruchu drogowego jak również uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Poznały także nazwy najpopularniejszych znaków drogowych. Teraz na pewno bez problemu będą wdrażały poznane zasady na co dzień.

W dniu 26.09.2017 r. dzieci odwiedziły Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Myrchy przy ul. Ciołkowskiego 1J na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Przedszkolaki safascynowane eksponatami z wielką uwagą słuchały ciekawostek opowiadanych przez przewodników . Mogły z bliska obejrzeć wiele gatunków ptaków i Puszczy Knyszyńskiej i Augustowskiej, zachwycać się bogactwem zwierząt i roślin Arktyki oraz Antarktyki. Wszystkie dzieci były również zainteresowane ekspozycją minerałów i skał. Dziękujemy przewodnikom oraz pracownikom Centrum za wspaniałą przyrodniczą lekcję edukacyjną.

Dnia 14.09.2017r. dzieci uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem sprzątały plac przedszkolny oraz teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu i wdrażanie do zachowań służących ochronie środowiska.

Dnia 18 września 2017 r. przedszkolaki z grupy V "Pszczółki" zostały zaproszone na Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Mottem przewodnim tegorocznych Dni Przedszkolaka było: "Przedszkolaki lubią bajki". Dzieci ze skupieniem słuchały czytanej przez Prezydenta bajeczki, miały również okazję zadać wiele pytań Prezydentowi. Obchody uświetniono szaloną zabawą przy muzyce oraz zawodami sportowymi.

Dnia 18 września 2017 r. przedszkolaki z grupy V „Pszczółki” zostały zaproszone na Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Mottem przewodnim tegorocznych Dni Przedszkolaka było: „Przedszkolaki lubią bajki”. Dzieci ze skupieniem słuchały czytanej przez Prezydenta bajeczki, miały również okazję zadać wiele pytań Prezydentowi.  Obchody uświetniono szaloną zabawą przy muzyce oraz zawodami sportowymi.