Galeria Zajączków

Optymistyczne urodziny w grupie Zajączków obchodziła Lilianka. Po wspólnych zabawach, śpiewaniu sto lat, życzeniach dzieci miały słodki poczęstunek. Życzymy Liliance dużo uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń ;)

30 listopada Zajączki odwiedziła Pani Ewa Strycharska- stomatolog. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt.: "Zdrowe zęby". Pani Stomatolog przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą zdrowych i mocnych zębów- co należy jeść, jakich produktów unikać. Pokazała jak wygląda wizyta u Stomatologa, jakimi narzędziami się posługuje.

Zajączki poszukiwały oznak zbliżającej się zimy na placu przedszkolnym. Wszędzie biało, prószący śnieg, a na ziemi biały puch. Te wszystkie czynniki musiały być gwarancją wspaniałej zabawy. Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu i już nie możemy się doczekać kiedy spadnie znowu.

2 października dzieci z gr. III wybrały się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Dzieci oglądały wystawy: Przyroda północno- wschodniej Polski, Minerały i Skały, Hodowle Terraryjne oraz Przyroda Rejonów Polarnych.

W listopadowe dni Zajączki aktywnie pracują na zajęciach. Z dużym zaangażowaniem biorą udział w licznych aktywnościach jak: budowanie wieży z kolorowych kubeczków, zabawy z wykorzystaniem wody i bibuły- mieszanie barw, a także ćwiczeniach klasyfikacyjnych z wykorzystaniem pluszaków.

Optymistyczne urodziny w grupie Zajączków obchodził Dawid. Tego dnia wspólnie zaśpiewaliśmy mu 100lat, złożyliśmy życzenia. Bawiliśmy się w zabawy ruchowe, w których Dawidek był najważniejszy. Na dzieci czekał słodki poczęstunek urodzinowy. Jeszcze raz życzymy Dawidowi spełnienia marzeń!

Pewnego dnia "Zajączki" nawlekały kolorowe koraliki. Było to bardzo trudne zadanie. Mimo początkowych trudności dzieci w dużym skupieniu robiły swoje korale. Dzięki tak prostemu ćwiczeniu usprawniamy nasze palce i koordynację oko- ręka.

Pewnego jesiennego dnia do "Zajączków" przyszedł list. To dzieci z Akademii Jasia i Małgosi postanowiły się z nami zaprzyjaźnić. Oprócz miłych słów do listu dołączyły również laurki. Wspólnie napisaliśmy list- odpowiedź do nich, a dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które wsadziliśmy do koperty. Mamy nowych przyjaciół z gr. Mróweczki, z którymi postanowiliśmy korespondować i zadawać im różne pytania dotyczące ich przedszkola i ulubionych zabawek.

Zajączki wzięły udział w akcji "Czerwono- biały bohater domu" zorganizowanej przez Leroy Merlin. Na białym płótnie malowaliśmy czerwonymi farbami. Mama Laury przyniosła dla dzieci upominki- baloniki, breloczki, cukierki. W ramach wychowania patriotycznego w przedszkolu utrwaliliśmy Polskie Barwy Narodowe.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody wesoło bawimy się na placu przedszkolnym. Jedni wybierają zabawy na sprzęcie terenowym, inni zabawy ruchowe zorganizowane przez nauczyciela. Wiemy i pamiętamy jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne przebywanie na świeżym powietrzu. Czujemy się świetnie i zawsze mamy dobry humor.

W naszej grupie obchodziliśmy optymistyczne urodziny Blanki. Dzieci brały udział w zabawach i słodkim poczęstunku. Blance życzymy dużo uśmiechu i spełnienia marzeń.

Zajączki bardzo chętnie układają mozaiki z figur geometrycznych. Oto kilka prac dzieci, które z dużym zaangażowaniem tworzą z figur piękne układanki.

Zajączki wzięły udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Wyobraźni Play- Doh". To właśnie poprzez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów na tworzenie nowych form z ciastoliny, dzieci uczą się kreatywnego i twórczego myślenia, rozwijają swoje umiejętności manualne i wyobraźnię.

Zabawy i gry stanowią ważny element edukacji. O ich wartości świadczą uniwersalne możliwości zastosowania gier i zabaw, ich prostota i przystępność, nieskomplikowana technika oraz możliwość realizacji w dowolnych warunkach, kontakty rówieśnicze, jak również przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Zabawy z wizytówkami to alternatywna metoda nauki czytania. Jej głównym celem jest stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających rozwijaniu zainteresowania czytaniem. Dziecko potrafi odnaleźć swoją wizytówkę, zna litery w swoim imieniu, odczytuje imiona kolegów.

Dnia 30.10.2017r. naszą grupę "Zajączki" odwiedziła Pani Katarzyna Janowicz - Timofiejew, autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci. Dzieci poznały główną bohaterkę zajęć, czyli Myszkę Modnisie. Każde dziecko otrzymało kolorową książeczkę. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach.

Dzieci z gr. III bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu, a jak wiadomo "ruch to zdrowie". Wszystkim towarzyszy świetny nastrój podczas pobytu na placu przedszkolnym.

W naszej grupie obchodziliśmy urodziny Kuby. Podczas wspólnych zabaw z chustą animacyjną Kuba czuł się wyjątkowy. Życzymy dla Kubusia wymarzonych prezentów i wiele radości.

Kacper i Hubert obchodzili w przedszkolu urodziny jednego dnia. To podwójna porcja uśmiechu, pozytywnej energii, ale i słodkości;) Życzymy naszym Zajączkom dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

6 października obchodziliśmy urodziny Pawełka. Zajączki śpiewały 100lat, bawiły się z chustą animacyjną i częstowały słodkościami. Dla Pawełka życzymy wymarzonego robota Optimusa, o którym mówił cały dzień.

W tym tygodniu dzieci z gr. III rozmawiały o owocach. Wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową, którą dzieci zjadły ze smakiem. Bawiliśmy się w zagadki z wykorzystaniem owoców przyniesionych przez Zajączki.

W kąciku ciekawej książki dzieci z gr. III spotkały się ze "Słoniem Elmerem". Ten kolorowy słoń w kratę przeniósł dzieci w krainę ciekawych przygód. Zajączki dowiedziały się, dlaczego Elmer chciał upodobnić się do innych słoni i jak pomógł hipopotamom, którym wyschła rzeka. Wspólnie bawiliśmy się w teatr wykorzystując wykonane przez dzieci sylwety słonia.

Dzieci z gr. III przeniosły się do leśnej krainy. Przez cały tydzień brały udział w zabawach dzięki, którym poznały zwierzęta, rośliny i grzyby, które można tam spotkać.

W naszej grupie świętowaliśmy 5 urodziny Nadii. Po wspólnych zabawach z chustą animacyjną dzieci śpiewały 100lat i miały słodki poczęstunek. Życzymy dla Nadii dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

Dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem figur geometrycznych. Tworzyły ciekawe mozaiki i układały kompozycje według poleceń nauczyciela.

Dzieci wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

20 czerwca z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci oglądały magiczny teatrzyk Kamishibai pt.: "Rower Walentyny". Baśnie kamshibai składają się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie.