Galeria Zajączków

13 czerwca Zajączki wybrały się na wycieczkę do Parku "Morza, lądy, oceany" w Dorożkach. Park Morza jest obiektem przeznaczonym głównie dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli, przybliżającym tematykę marynistyczną ,kulturę morza oraz odległych kontynentów. Jest związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów. Park usytuowany jest na pięknej malowniczej działce o powierzchni prawie 7 hektarów, otoczonej malowniczymi łąkami i lasami, położonej w odległości 20 km od miejscowości Białystok i Bielsk Podlaski. ​ Park Morza "Morza Lądy Oceany" jest jedynym tego typu obiektem w Północno-wschodniej Polsce dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych o tematyce marynistycznej i podróżniczej.

Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki. Wszystkiego najlepszego dla Laury życzą Zajączki !!!

8 maja w naszej grupie gościliśmy Panią Elę Zarzecką, która prezentowała dla dzieci autorski wiersze, zabawy i rymowanki. Dzieci wcielały się w rożne postacie i zwierzątka. Podczas zabaw ćwiczyły swoją mowę, spostrzegawczość, zwinność. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera, a każde dziecko miało okazję wsiąść udział w zabawach.

Saszka i Rysio reprezentowali nasze przedszkole na konkursie recytatorskim organizowanym w Przedszkolu Samorządowym nr. 43 na ul. Głowackiego. Dzieci zaprezentowały pięknie wiersze i otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Zabawa w teatr i oglądanie zaimprowizowanych przedstawień to formy rozrywki lubiane przez dzieci. Nawet najprostsze kukiełki z tektury lub serwetek nadają się do odgrywania fascynujących historii. Przygotowywanie kukiełek i sceny to wspaniała zabawa, która rozwija nie tylko wyobraźnię, ale także sprawność manualną i mowę.

Z okazji urodzin składam Ci życzenia: Uśmiechu, zdrowia, radości, Mnóstwa prezentów i gości, Przyjaźni wielkich i małych, Wielu przygód niebywałych, Uśmiechu wesołego i wszystkiego, Wszystkiego najlepszego Saszka!

18 kwietnia Zajączki wybrały się na wycieczkę do osiedlowej biblioteki. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych o motylach. Zapoznały się z książką "O małej gąsienicy", która przeobraziła się w pięknego motyla, oglądały prezentację multimedialną o gąsienicach, motylach i ćmach. Na koniec oglądały film z serii przygód Kubusia Puchatka.

17 kwietnia odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte, na które zaprosiliśmy rodziców. Dzieci prezentowały swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji muzycznej, polonistycznej i matematycznej. Zajęcia minęły w miłej atmosferze i wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.

Dzieci z gr. III wybrały się na zajęciach w niezwykłą podróż do kraju kwitnącej wiśni- Japonii- kolebki teatrzyku Kamishibai. Witały się po japońsku, układały puzzle- sylwetkę Japonki, jadły pałeczkami flipsy, aby poczuć się jak w odległym kraju. Zajączki oglądały przedstawienie pt.: "Groszki". Podzielone na grupy rywalizowały w zadaniu dotyczącym segregacji różnych odmian grochu, wykonywały pracę plastyczną suchymi pastelami, bawiły się wspólnie podczas zabawy muzycznej "Si ma ma ka". Kolejnym krokiem była opieka nad powierzonym im groszkiem,którego kołysały na chusteczce, robiły mu karuzelę i nuciły kołysanki. Mogły przyglądać się z bliska dla grochu przy wykorzystaniu lup.

System „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej wspiera prawidłowy rozwój dziecka zapewniając wszechstronną zintegrowaną stymulacje. Dotyczy wszechstronnego wspomagania rozwoju dzieci 3-10 letnich, usprawniania poszczególnych funkcji organizmu dziecka w celu jak najlepszego przygotowania go do podjęcia nauki w szkole. Wspiera rozwój pamięci długotrwałej. Usprawnia i koryguje zaburzone funkcje dziecka, wspomaga rozwój jego zdolności i zainteresowań. Zapewnia każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu, poczucie akceptacji i przynależności do wspólnoty. Zajączki wykonywały pracę plastyczną pt.: "Brzozy z lesie". Malowały farbami w rytm muzyki. Odsunęliśmy krzesła,aby wyzwolić w nas więcej ruchu podczas ruchów pędzlem w rytm muzyki. Efekty ocenią państwo sami na naszej grupowej gazetce.

Kolejny raz "Zajączki" wybrały się na zajęcia edukacyjne do osiedlowej biblioteki. Tym razem tematem zajęć były pingwiny. Te niezwykłe ptaki nie potrafią latać, za to są doskonałymi pływakami. Dzieci dowiedziały się przed czym chroni je zabawne ubarwienie, wysłuchały też fragmentu z książki "Mały Pingwin Pik- Pok" Adama Bahdaja. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci, lecz słowa, które zostaną w pamięci: życzę szczęścia, dużo radości i długiej szczęśliwej przyszłości. Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko, co piękne i wymarzone, w dniu Twych Urodzin niech będzie spełnione. Wszystkiego najlepszego Ada !!!

Z okazji urodzin życzymy Ci radosnego uśmiechu, wielu wesołych przyjaciół, wspaniałych zabaw, wymarzonych zabawek, bajkowych snów do poduszki, lodów na deser i wszystkiego, czego tylko zapragniesz.

Z okazji urodzin składam Ci życzenia: uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

U Zajączków gościnne zajęcia przeprowadziła Pani Ola- zawodowa tancerka hip- hopu. Pokazała dzieciom podstawowe kroki, na czym polega rozgrzewka tancerza, a także wykonała pokaz tańca. Dzieci dowiedziały się, że trzeba bardzo długo ćwiczyć, aby stać się zawodowym tancerzem.

W naszej grupie odbyły się warsztaty w ramach Projektu Stop Przemocy prowadzonych przez United Krav Maga for KIDS Instruktor mgr Monika Zawadzka - koordynatorka w Szkole Sportu i Samoobrony w Białymstoku. Zajęcia miały na celu: zachęcić do aktywnego i zdrowego trybu życia, przypomnienie kim jest osoba "obca", jak zareagować gdy obca nam osoba chce nam zrobić krzywdę, jak miło spędzić czas podczas wspólnych zabaw i gier.

Aby zachęcić dzieci do ćwiczeń grafomotorycznych na zajęciach uczyliśmy się jak domalowywać do kwadratów falbanki. Dzieci za wzór miały prawdziwe herbatniki, które na końcu schrupały ze smakiem.

22 marca dzieci wzięły udział w zajęciu z teatrzykiem Kamishibai. Tym razem poznały Kemshuiego- małą gąsienice, która przeobraziła się w pięknego motyla. Dzieci wykonywały mnóstwo zadań, które na celu miały zapoznanie z cyklem rozwojowym motyla. Wspólnie upiększaliśmy sylwery gąsiennic, wyliczaliśmy w "motylim" języku, malowaliśmy wodą sylwety motyli, udawaliśmy gąsienice. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem w zajęciach.

27.02.2018r. w naszej grupie odbyły się zajęcia dotyczące nauki programowania z wykorzystaniem robota Photona. Jest to mały, interaktywny robot edukacyjny , który pomaga dzieciom rozwijać umiejętności logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania, uczy też szybkiego podejmowania decyzji i rozwija pamięć. Sterowany jest za pomocą aplikacji mobilnej. Na zajęciach dzieci samodzielnie kodowały Photona: ustalały drogę, którą ma pokonać robot, można go było pogłaskać, a on reagował, dzięki czujnikom odległości wykrywał obiekty i wiedział w jakiej odległości się one znajdują, oczy i czułki po zaprogramowaniu świeciły w różnych kolorach, a dzięki czujnikowi dźwięku robot słyszał głos i reagował. Była to super zabawa, nauka i rozwój na wysokim poziomie.

Koło Fortuny w Zajączkach. Uczestnicy byli podzieleni na drużyny, które losowały kategorie kręcąc kołem i po naradzie odpowiadały na pytania nauczyciela. Dzieci zaskoczyły nas dorosłych swoją wiedzą i współpracą w grupie. Zabawa była fantastyczna.

Dzieci bardzo lubią zabawę z muzyką, która kształtuje wrażliwość dzieci na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną oraz inwencję twórczą. Jednak przede wszystkim przynosi wiele radości i entuzjazmu.

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera, smartfona. Równie interesującą i ciekawą co wymienione gadżety. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. W marcu Zajączki odwiedziły Bibliotekę na ul. Ciepłej, gdzie graliśmy w "planszówki". Dodatkowo przyniosły do przedszkola ciekawe gry, które urozmaiciły nam czas wolny.

Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek no i słonik. Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzeniami- wszystkiego najlepszego Tomek życzą Zajączki

20 lutego dzieci wzięły udział w zajęciu edukacyjnym pt.: "Bezpieczeństwo w Internecie". Tego dnia w grupie gościliśmy panią Ewę Mitułę- Dyrektor Departamentu Edukacji w Białymstoku. Dzieci zapoznały się z zagrożeniami na jakie mogą napotkać się w wirtualnym świecie, budowały miasteczko Internetowe, odkodowywały zaszyfrowane informację. Pani Ewa Mituła wzięła aktywny udział w zajęciu i w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała opowiadanie z "Księgi Spraw Ważnych" nawiązujące do tematu zajęć. Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia.

Dzieci bardzo polubiły zabawę w teatr. Wcielanie się w bohaterów różnych bajek sprawia im wiele radości i pomaga w pokonywaniu lęku przed wystąpieniami na forum grupy. Na życzenie dziewczynek z grupy Zajączków przedstawiliśmy "Krainę lodu" . Historia Elzy i jej młodszej Siostry Anny nadal wzbudza w dzieciach dużo emocji.

Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Ci dzisiaj Julko każdy Zajączek życzy!!!

Zajączki przez cały tydzień rozmawiały o ptakach. Poznaliśmy nazwy różnych ptaków, zapoznaliśmy się z ich wyglądem dzięki licznym ilustracjom. Zajączki zapoznały się z potrzebami ptaków zimą. Przy pomocy figur geometrycznych tworzyły własnych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

Zajączki bawiły się w detektywów i szukały w najbliższym otoczeniu przedszkola karmników. Wyruszyły z bardzo ważną misją- nakarmić ptaki zimą. Do karmników wrzucaliśmy różne nasionka, aby ptaki nas często odwiedzały i były najedzone.

Zajączki rozmawiały o zwierzętach egzotycznych. Rozpoznawanie i nazywanie ich nazw okazało się niełatwym zadaniem. Przymierzanie masek zwierząt i wcielanie się w różne zwierzęta sprawiło dzieciom wiele radości.

Zajączki bardzo lubią nowe wyzwania więc tym razem bawiły się w wędkarzy. Wędki- kolorowe słomki i makaronowe ryby do złowienia wywołały w naszej grupie wiele radości. Wzajemna rywalizacja w parach o złowienie jak największej ilości ryb mobilizowała dzieci do dużego skupienia i dokładności.

24 stycznia gr. III Zajączki udała się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt.: "Moja rodzina". Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie biblioteki, która przeszła w ostatnim czasie gruntowny remont. Kolejnym punktem było granie na instrumentach elektrycznych: perkusji i pianinie. Zajączki poznały "drzewo genealogiczne" i próbowały stworzyć własne, oglądały prezentacje multimedialną o rodzinie, a także odgadywały zagadki słowne.

"Kocham mocno Babcię, Dziadka To nie żarty moi mili Dzisiaj im życzenia składam By sto latek jeszcze żyli." 23 stycznia obchodziliśmy w gr. III Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły inscenizację wiersza pt.: "Rzepka", śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla dziadków.Na koniec występów na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność i jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

Nauka literek to ważna umiejętność, którą nabywa już dziecko w przedszkolu. Dzieci w trakcie zabawy poznaje nowe litery, łatwiej je przyswajają. Nauka literek to rozwijająca zabawa dla dzieci, które w sposób naturalny i prosty zdobywają nowa wiedzę.

W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Ci Ewuniu serduszkiem całym dużo zdrowia, sto lat życia, moc zabawek do zdobycia- gr. III Zajączki

W Twoje urodzinki życzę Ci wesołej minki. W szkole ocen celujących, w domu skrzatów sprzątających, i oszczędzaj swoje siły dziś są Twoje Urodziny!!! Wszystkiego najlepszego dla Rysia życzą Zajączki!

Matematyka jest ciekawa – kształtuje u dzieci umiejętności dodawania i odejmowania od manipulowania przedmiotami przez rachowania na palcach i innych zbiorach zastępczych. Zajączki podczas zabaw matematycznych często używają kolorowych klamerek, które urozmaicają im zajęcia.

Podczas drogi do Opery i Filharmonii Podlaskiej nie opuszczał nas dobry humor. Dzieci z uśmiechem na twarzy zajęły miejsca w autokarze. Taka krótka wycieczka sprawiła im mnóstwo radości.

Liczenie przydaje nam się na co dzień w różnych sytuacjach, i niewątpliwie rozwijaniu tej umiejętności należy poświęcić sporo czasu. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w nauce. Stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, opinii, odczuć. Podczas zajęć u Zajączków dbamy o harmonijny rozwój dzieci więc łączymy dostępne metody nauczania, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń! Wszystkiego najlepszego dla Adasia życzą Dzieci i Panie z grupy III Zajączki

Bartek dziś wielki dzień Twojego święta i każdy "Zajączek" o Tobie pamięta więc z okazji urodzin składam ci moc życzeń: uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

W naszej grupie odbyły się Jasełka, na które zaprosiliśmy naszych najważniejszych gości- rodziców, rodzeństwo i wszystkich członków rodziny, którzy mieli ochotę wziąć w tym ważnym wydarzeniu udział. Dzieci z dużym zaangażowaniem ćwiczyły podczas licznych prób, aby zaprezentować gościom przepiękny występ Jasełkowy. W naszej szopce były Anioły, Gwiazdeczki, Herod, Diabełki, Pasterze, Trzej Królowie, Maryja, a także Józef. Dzieci zaprezentowała liczne wierszyki, tańce, a także kolędy i pastorałki. Dziękujemy wszystkim przybyły gościom za udział.

Optymistyczne urodziny w naszej grupie obchodził Dawid R. Życzymy mu spełnienia wszystkich marzeń i dużo uśmiechu. Dzieci wspólnie z Dawidem bawiły się, śpiewały, a także częstowały słodkościami.

Optymistyczne urodziny w grupie Zajączków obchodziła Lilianka. Po wspólnych zabawach, śpiewaniu sto lat, życzeniach dzieci miały słodki poczęstunek. Życzymy Liliance dużo uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń ;)

30 listopada Zajączki odwiedziła Pani Ewa Strycharska- stomatolog. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt.: "Zdrowe zęby". Pani Stomatolog przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą zdrowych i mocnych zębów- co należy jeść, jakich produktów unikać. Pokazała jak wygląda wizyta u Stomatologa, jakimi narzędziami się posługuje.

Zajączki poszukiwały oznak zbliżającej się zimy na placu przedszkolnym. Wszędzie biało, prószący śnieg, a na ziemi biały puch. Te wszystkie czynniki musiały być gwarancją wspaniałej zabawy. Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu i już nie możemy się doczekać kiedy spadnie znowu.

2 października dzieci z gr. III wybrały się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Dzieci oglądały wystawy: Przyroda północno- wschodniej Polski, Minerały i Skały, Hodowle Terraryjne oraz Przyroda Rejonów Polarnych.

W listopadowe dni Zajączki aktywnie pracują na zajęciach. Z dużym zaangażowaniem biorą udział w licznych aktywnościach jak: budowanie wieży z kolorowych kubeczków, zabawy z wykorzystaniem wody i bibuły- mieszanie barw, a także ćwiczeniach klasyfikacyjnych z wykorzystaniem pluszaków.

Optymistyczne urodziny w grupie Zajączków obchodził Dawid. Tego dnia wspólnie zaśpiewaliśmy mu 100lat, złożyliśmy życzenia. Bawiliśmy się w zabawy ruchowe, w których Dawidek był najważniejszy. Na dzieci czekał słodki poczęstunek urodzinowy. Jeszcze raz życzymy Dawidowi spełnienia marzeń!

Pewnego dnia "Zajączki" nawlekały kolorowe koraliki. Było to bardzo trudne zadanie. Mimo początkowych trudności dzieci w dużym skupieniu robiły swoje korale. Dzięki tak prostemu ćwiczeniu usprawniamy nasze palce i koordynację oko- ręka.

Pewnego jesiennego dnia do "Zajączków" przyszedł list. To dzieci z Akademii Jasia i Małgosi postanowiły się z nami zaprzyjaźnić. Oprócz miłych słów do listu dołączyły również laurki. Wspólnie napisaliśmy list- odpowiedź do nich, a dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które wsadziliśmy do koperty. Mamy nowych przyjaciół z gr. Mróweczki, z którymi postanowiliśmy korespondować i zadawać im różne pytania dotyczące ich przedszkola i ulubionych zabawek.

Zajączki wzięły udział w akcji "Czerwono- biały bohater domu" zorganizowanej przez Leroy Merlin. Na białym płótnie malowaliśmy czerwonymi farbami. Mama Laury przyniosła dla dzieci upominki- baloniki, breloczki, cukierki. W ramach wychowania patriotycznego w przedszkolu utrwaliliśmy Polskie Barwy Narodowe.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody wesoło bawimy się na placu przedszkolnym. Jedni wybierają zabawy na sprzęcie terenowym, inni zabawy ruchowe zorganizowane przez nauczyciela. Wiemy i pamiętamy jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne przebywanie na świeżym powietrzu. Czujemy się świetnie i zawsze mamy dobry humor.

W naszej grupie obchodziliśmy optymistyczne urodziny Blanki. Dzieci brały udział w zabawach i słodkim poczęstunku. Blance życzymy dużo uśmiechu i spełnienia marzeń.

Zajączki bardzo chętnie układają mozaiki z figur geometrycznych. Oto kilka prac dzieci, które z dużym zaangażowaniem tworzą z figur piękne układanki.

Zajączki wzięły udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Wyobraźni Play- Doh". To właśnie poprzez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów na tworzenie nowych form z ciastoliny, dzieci uczą się kreatywnego i twórczego myślenia, rozwijają swoje umiejętności manualne i wyobraźnię.

Zabawy i gry stanowią ważny element edukacji. O ich wartości świadczą uniwersalne możliwości zastosowania gier i zabaw, ich prostota i przystępność, nieskomplikowana technika oraz możliwość realizacji w dowolnych warunkach, kontakty rówieśnicze, jak również przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Zabawy z wizytówkami to alternatywna metoda nauki czytania. Jej głównym celem jest stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających rozwijaniu zainteresowania czytaniem. Dziecko potrafi odnaleźć swoją wizytówkę, zna litery w swoim imieniu, odczytuje imiona kolegów.

Dnia 30.10.2017r. naszą grupę "Zajączki" odwiedziła Pani Katarzyna Janowicz - Timofiejew, autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci. Dzieci poznały główną bohaterkę zajęć, czyli Myszkę Modnisie. Każde dziecko otrzymało kolorową książeczkę. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach.

Dzieci z gr. III bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu, a jak wiadomo "ruch to zdrowie". Wszystkim towarzyszy świetny nastrój podczas pobytu na placu przedszkolnym.

W naszej grupie obchodziliśmy urodziny Kuby. Podczas wspólnych zabaw z chustą animacyjną Kuba czuł się wyjątkowy. Życzymy dla Kubusia wymarzonych prezentów i wiele radości.

Kacper i Hubert obchodzili w przedszkolu urodziny jednego dnia. To podwójna porcja uśmiechu, pozytywnej energii, ale i słodkości;) Życzymy naszym Zajączkom dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

6 października obchodziliśmy urodziny Pawełka. Zajączki śpiewały 100lat, bawiły się z chustą animacyjną i częstowały słodkościami. Dla Pawełka życzymy wymarzonego robota Optimusa, o którym mówił cały dzień.

W tym tygodniu dzieci z gr. III rozmawiały o owocach. Wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową, którą dzieci zjadły ze smakiem. Bawiliśmy się w zagadki z wykorzystaniem owoców przyniesionych przez Zajączki.

W kąciku ciekawej książki dzieci z gr. III spotkały się ze "Słoniem Elmerem". Ten kolorowy słoń w kratę przeniósł dzieci w krainę ciekawych przygód. Zajączki dowiedziały się, dlaczego Elmer chciał upodobnić się do innych słoni i jak pomógł hipopotamom, którym wyschła rzeka. Wspólnie bawiliśmy się w teatr wykorzystując wykonane przez dzieci sylwety słonia.

Dzieci z gr. III przeniosły się do leśnej krainy. Przez cały tydzień brały udział w zabawach dzięki, którym poznały zwierzęta, rośliny i grzyby, które można tam spotkać.

W naszej grupie świętowaliśmy 5 urodziny Nadii. Po wspólnych zabawach z chustą animacyjną dzieci śpiewały 100lat i miały słodki poczęstunek. Życzymy dla Nadii dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

Dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem figur geometrycznych. Tworzyły ciekawe mozaiki i układały kompozycje według poleceń nauczyciela.

Dzieci wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

20 czerwca z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci oglądały magiczny teatrzyk Kamishibai pt.: "Rower Walentyny". Baśnie kamshibai składają się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie.