Galeria Zajączków

Zajączki na placu przedszkolnym

Dzieci z gr. III bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu, a jak wiadomo "ruch to zdrowie". Wszystkim towarzyszy świetny nastrój podczas pobytu na placu przedszkolnym.

Optymistyczne Urodziny Kuby Cz

W naszej grupie obchodziliśmy urodziny Kuby. Podczas wspólnych zabaw z chustą animacyjną Kuba czuł się wyjątkowy. Życzymy dla Kubusia wymarzonych prezentów i wiele radości.

Optymistyczne urodziny Kacpra i Huberta

Kacper i Hubert obchodzili w przedszkolu urodziny jednego dnia. To podwójna porcja uśmiechu, pozytywnej energii, ale i słodkości;) Życzymy naszym Zajączkom dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

Urodziny Pawełka

6 października obchodziliśmy urodziny Pawełka. Zajączki śpiewały 100lat, bawiły się z chustą animacyjną i częstowały słodkościami. Dla Pawełka życzymy wymarzonego robota Optimusa, o którym mówił cały dzień.

Owocowy tydzień

W tym tygodniu dzieci z gr. III rozmawiały o owocach. Wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową, którą dzieci zjadły ze smakiem. Bawiliśmy się w zagadki z wykorzystaniem owoców przyniesionych przez Zajączki.

W krainie Słonia Elmera

W kąciku ciekawej książki dzieci z gr. III spotkały się ze "Słoniem Elmerem". Ten kolorowy słoń w kratę przeniósł dzieci w krainę ciekawych przygód. Zajączki dowiedziały się, dlaczego Elmer chciał upodobnić się do innych słoni i jak pomógł hipopotamom, którym wyschła rzeka. Wspólnie bawiliśmy się w teatr wykorzystując wykonane przez dzieci sylwety słonia.

W lesie

Dzieci z gr. III przeniosły się do leśnej krainy. Przez cały tydzień brały udział w zabawach dzięki, którym poznały zwierzęta, rośliny i grzyby, które można tam spotkać.

Urodziny Nadii

W naszej grupie świętowaliśmy 5 urodziny Nadii. Po wspólnych zabawach z chustą animacyjną dzieci śpiewały 100lat i miały słodki poczęstunek. Życzymy dla Nadii dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

W świecie figur geometrycznych

Dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem figur geometrycznych. Tworzyły ciekawe mozaiki i układały kompozycje według poleceń nauczyciela.

W drodze na skrzyżowanie

Dzieci wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

Teatrzyk Kamishibai

20 czerwca z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dzieci oglądały magiczny teatrzyk Kamishibai pt.: "Rower Walentyny". Baśnie kamshibai składają się z pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie.